Yatırım yapmaya başla!

TikTok Yaptığı Anlaşma ile Uygulamasına Yeni Müzikler Katacak

Sosyal medya uygulaması TikTok, bağımsız müzik platformu Merlin ajansı ile anlaşma yaptı.
TikTok Yaptığı Anlaşma ile Uygulamasına Yeni Müzikler Katacak

Son yılların en popüler uygulamalarının başında gelen TikTok, kullanıcı sayısını artırmak ve daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Son raporlar 2019 yılında TikTok’un WhatsApp’tan sonra en çok indirilen uygulama olduğunu ortaya koyuyor. Yükseliş trendini sürdüren paylaşım uygulaması ABD hükümeti tarafından bir dizi soruşturma ve inceleme haberleriyle gündeme gelmişti. Donanma askerlere TikTok kullanımını yasaklamıştı.

Uygulamanın geliştiricisi Bytedance ise yeni anlaşmalar yaparak bünyesindeki içerikleri zenginleştirmek istiyor. Bu bağlamda sosyal medya devi kullanıcılarını memnun edecek yeni bir anlaşmaya imza attığını duyurdu. Bağımsız müzikleri ile bilinen Merlin adlı platform, TikTok ile anlaşma yaptı. İş birliği ile beraber paylaşım uygulamasına çok sayıda bağımsız müzik katılacak ve kullanıcıların beğenisine sunulacak.

TikTok’tan Müzik Anlaşması

TikTok’tan Müzik Anlaşması

TikTok’ta milyonlarca kullanıcı yapmış olduğu paylaşımlara müzikler ekleyebiliyor. Eklenen bu içerikler paylaşımın beğenilmesinde etkin rol oynuyor. Tabi bu müziklerin TikTok’ta paylaşılması için telif haklarının ödenmiş olması gerekiyor. Sosyal medya devi bağımsız müzisyenlerin dijital telif hakları üzerinde çalışmalar yapan ajans Merlin ile yeni bir anlaşma yaptı.

Anlaşma ile beraber Sub Top ve Epitaph gibi platformlarda bulunan müzikler TikTok’ta kullanıcılar tarafından paylaşımlara eklenebilecek. Anlaşma ile ilgili yapılan yorumlarda TikTok’un gelecekte dijital müzik platformu adı altında Spotify ve Apple Music gibi devlerle rekabet etme planı olduğuna da yer veriliyor.

Merlin ajansı daha önce Instagram, Spotify ve Deezer gibi çevrimiçi servisler ile anlaşmalar yapmış ve kendi kütüphanesinde bulunan şarkıları bu mecralardaki kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Tabi bu anlaşmalar bağımsız müzik üreticilerini için yeni gelirler elde etmesini sağlıyor. Anlaşma yapılan şirketler arasında TikTok’un da katılması ile beraber müzisyenlerin geliri daha da artacaktır.

Snapchat CEO’sundan TikTok Açıklaması

Snapchat CEO’sundan TikTok Açıklaması

TikTok’un son yıllarda yaşadığı hızlı yükseliş Snapchat CEO’su Evan Spiegel’in de dikkatini çekti. Çin merkezli paylaşım uygulamasını beğeni ile takip ettiğini belirten Snapchat CEO’su, uygulamanın gelecekte Instagram’ın önüne geçebileceğini iddia ediyor. Spiegel açıklamasında “Bunun mümkün olduğunu düşünüyorum. Çünkü insanların yeteneklerini sergilediği içerikler, durum paylaşılan içeriklerden daha fazla ilgi çekiyor” ifadelerine yer veriyor.

TikTok’un geçtiğimiz yıl içerisinde Instagram’dan daha fazla indirilmiş olması Spiegel’in tahminlerini güçlendiriyor. Diğer yandan Snapchat ise eski popülerliği olmasa da kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Uygulama 2019 yılında günlük 210 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştı. Uzmanlar TikTok’un son yıllardaki hızlı yükselişini bu yıl içerisinde de sürdüreceğini tahmin ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum