Yatırım yapmaya başla!

TikTok ve WhatsApp Ekim Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Olmayı Sürdürdü

Sensor Tower’ın 2020’nin Ekim ayını kapsayan araştırması en çok indirilen mobil uygulamaları ortaya koydu.
TikTok ve WhatsApp Ekim Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar Olmayı Sürdürdü

Akıllı telefonlar günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan başlıca cihazlar haline geldi. Sektörün önde gelen üreticileri geliştirdikleri modeller ile her yıl milyonlarca sevkiyat gerçekleştiriyor. İletişim ve eğlence amaçlı kullanılan bu cihazlar mobil uygulamaların da yaygınlaşmasına zemin hazırlıyor. iOS ve Android mağazalarında sayısız uygulama yer alıyor. Kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda bu uygulamaları cihazlarına indiriyor.

Sürekli olarak yapılan araştırmalar kullanıcıların en çok tercih ettiği uygulamaları gözler önüne seriyor. Araştırma şirketi Sensor Tower, 2020 yılının Ekim ayına yönelik yeni bir rapor hazırladı. iOS, Android ve toplam indirme oranlarının analiz edildiği araştırmada TikTok’un diğer uygulamalara karşı üstünlüğünü sürdürdüğü görülüyor. Paylaşım uygulamasını anlık mesajlaşma platformu WhatsApp takip ediyor.

TikTok’un Büyük Başarısı

TikTok’un Büyük Başarısı

Çin merkezli Bytedance tarafından 2016 yılında geliştirilen TikTok hızla büyümeye devam ediyor. Son dönemde yapılan pazar araştırmaları TikTok’un en hızlı büyüyen platform olduğunu gösteriyor. Uygulama son dönemde ABD’nin baskısı ile gündemde olmasına rağmen kullanıcılardan yoğun ilgi görüyor. Ekim ayına yönelik yapılan araştırma TikTok’un en çok indirilen uygulama olmaya devam ettiğini gösteriyor.

App Store ve Play Store mağazalarına yönelik yapılan araştırmada TikTok’un 66 milyonu aşkın indirme aldığı görülüyor. Bu da oyun harici TikTok’u dünyanın en çok indirilen mobil uygulaması yapıyor. Geçtiğimiz yılın Ekim ayına nazaran yüzde 9.5 artış olduğu belirtiliyor. Sosyal medya platformunu ise Facecbook’un sahibi olduğu WhatsApp takip ediyor. Mesajlaşma devi Ekim ayında 57 milyondan fazla indirmeye ulaştı.

WhatsApp’ın en çok indirildiği ülkeler arasında Hindistan ve Nijerya yer alıyor. Bu uygulamaları sırasıyla Facebook, Instagram ve Zoom takip ediyor. Özellikle COVID-19’un hayatımıza girmesi ile beraber Zoom bu dönemin yükselen yıldızı oldu. Eski günlerini mumla arayan Snapchat’in de yükselişi dikkat çekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum