Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TikTok Doğru Bilgiyi Aktarmak Adına Twitter Hesabı ve İnternet Sitesi Açtı

Sosyal medya uygulaması TikTok, resmi Twitter hesabı ve internet sitesi açtığını duyurdu.
TikTok Doğru Bilgiyi Aktarmak Adına Twitter Hesabı ve İnternet Sitesi Açtı
Son Güncelleme: 
Yorum

Son yılların en çok konuşulan sosyal medya uygulamalarının başında TikTok’un geldiğini söyleyebiliriz. Çin merkezli bilişim şirketi Bytedance tarafından geliştirilen eğlenceli paylaşım uygulaması, dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcı tarafından beğeniyle kullanılıyor. Yapılan pazar araştırmaları TikTok’un son yıllarda en fazla indirilen sosyal medya uygulaması olduğunu gösteriyor. Bunun yanı sıra şirket son dönemde farklı gelişmeler ile gündeme gelmeye başladı.

ABD yönetimi bir süredir uygulamanın kullanıcı verilerini sızdırdığını ve Çin hükümeti ile paylaştığını düşünüyor. Başkan Trump geçtiğimiz günlerde TikTok’un yasaklanmasını sağlayacak kararnameyi imzalamıştı. İlk etapta 45 gün olarak verilen süre geçtiğimiz günlerde 90 güne çıkarıldı. Bytedance’ın bu süre içerisinde TikTok’un ABD operasyonlarını bir şirkete satması gerekiyor. Sosyal medya devi bu gelişmeler ışığında doğru bilgiyi aktarmak adn yeni bir internet sitesi ve Twitter hesabı açtı.

TikTok, Twitter Hesabı Açtı

TikTok, Twitter Hesabı Açtı

Son günlerde sosyal medya uygulaması tartışmalı konular ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde TikTok’un milyonlarca Android kullanıcısının MAC bilgisini topladığı iddia edilmişti. Üzerindeki baskı ve tartışmalı haberlerin etkisiyle şirket resmi bir Twitter hesabı açma kararı aldı. Bunun yanı sıra aynı görevi görecek bir internet sitesi oluşturuldu. Şirketin yeni iletişim kanalları oluşturarak kendisine yöneltilen suçlamaları birinci ağızdan cevaplamayı amaçlıyor.

Yapılan açıklamada ‘söylentileri ve yanlış yayılan bilgileri’ engellemek adına Twitter hesabının ve internet sitesinin oluşturulduğu belirtildi. Bu mecradan ayrıca ABD Başkanı Trump’ın TikTok’la ilgili verdiği kararların da duyurulması planlanıyor. Sosyal medyanın son yıllardaki en büyük sorunlardan birisi asılsız bilginin yayılması olmakta.

TikTok, ABD’deki kullanıcıların verilerini Singapur’da bir yedekleme merkezinde tuttuğunu belirtiyor ve verilerin Çin hükümeti ile hiçbir şekilde paylaşmadıklarının altını çiziyor. Tabi ABD hükümetini ikna edebilmiş değil. Şirketin resmi internet sayfasına bu adresten ulaşabilirsiniz.

TikTok’a Bir Talip Daha Çıktı

TikTok’a Bir Talip Daha Çıktı

Bilindiği üzere sosyal medya devinin ABD operasyonlarının önümüzdeki günlerde içerisinde bir şirkete satılması gerekiyor. Microsoft’un bir süredir TikTok’u satın almak adına girişimlerde bulunduğu biliniyor. ABD basınında yer alan haberlere göre TikTok’u satın almak adına bir şirket daha devreye girdi.

Kurumsal yazılım ürünleri ile dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Oracle’ın, sosyal medya uygulamasını satın almak istediği iddia ediliyor. Şirketin General Atlantic ve Sequoia Capital gibi yatırım devleri ile birlikte hareket ettiği gelen bilgiler arasında.

Oracle’ın milyarder patronu Larry Ellison, Başkan Trump’a yakınlığıyla biliniyor. Ancak TikTok’u satın almak isteyen şirketler arasında Microsoft bir adım önde görünüyor. Süre dolana kadar uygulamayı satın almak adına başka taliplerin de çıktığını görebiliriz. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili somut gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Aksi takdirde TikTok’un ABD genelinde yasaklanması söz konusu olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu