Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

TikTok, Trump’ın Kongre Saldırılarını Teşvik Ettiği Videoları Kaldıracak

TikTok, Donald Trump’ın bazı videolarını politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldıracağını açıkladı.
TikTok, Trump’ın Kongre Saldırılarını Teşvik Ettiği Videoları Kaldıracak

Geçtiğimiz günlerde ABD’de Kongre Binası’nın Trump taraftarları tarafından basılması olayı dünya gündeminin bir numaralı maddesi konumunda. Biden’ın başkanlığının tasdikleneceği kongre, cumhuriyetçi yanlıları tarafından basıldı ve dört kişiyi olaylar nedeniyle hayatını kaybetti.

Geçen günler içerisinde Donald Trump sosyal medya hesaplarından tepki çekecek paylaşımlarda bulunmuştu. Hatta olayların bu noktaya ulaşmasının baş sorumlusu olarak Trump gösteriliyor. Olaylar sonrası Trump’ın Twitter, Facebook, Snapchat ve Twitch hesaplarına yönelik kısıtlama getirildi.

Twitter’ın kısıtlaması 24 saat sürdü ve bugün itibariyle Trump’ın hesabı normal haline döndü. Diğer platformlar ise uyguladıkları kısıtlamanın devam edeceğini açıkladı. Bu gelişmeler sonrasında TikTok’un da Trump’ın tepki çeken videolarına karşı harekete geçeceği öğrenildi. Sosyal medya devi kendisinin tepki çeken ve viral hale gelmiş videolarını kaldıracağını açıkladı.

TikTok, Trump Videolarını Kaldıracak

TikTok, Trump Videolarını Kaldıracak

Donald Trump’ın resmi bir TikTok hesabı bulunmuyor. Ancak kendisinin yaptığı açıklamalara dair videolar TikTok bünyesinde de yaygın olarak paylaşılıyor ve milyonlarca görüntüleme alıyor. Sosyal medya devi bu videolardan bazılarının politikalarını ihlal ettiğini ve bu gerekçeyle kaldıracağını açıkladı. Washington DC’de Çarşamba günkü isyanlarla ilgili bazı içeriklere yasak getirilecek.

Trump destekçileri başkent binasını basarken Kongre, Joe Biden’ı bir sonraki başkan ilan ederek, yasa koyucuları ve çalışanları saklanmaya göndererek seçim sonuçlarını onayladı.TikTok, Trump’ın sahte seçim iddialarını bir kez daha yinelediği konuşmalarının şirketin yanlış bilgilendirme politikasını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırıldığını söylüyor.

TikTok, sansürsüz içerikten ayrı olarak, şiddeti kışkırtmayı, yüceltmeyi veya teşvik etmeyi amaçlayan videoları kaldıracağını söylüyor çünkü bunların Topluluk Kurallarını ihlal ettiği belirtiliyor. Bu durumlarda, videolar TikTok tarafından tanımlandığında algoritma tarafından ya da kullanıcı bildirimi yoluyla kaldırılmış olacak.

Bu politika belirli paylaşımları yanlış içerik olarak tanımlıyor. TikTok, insanları kendileri için önemli olan konularda saygılı konuşmalar yapmaya teşvik ederken, bireylere, topluluklarına veya daha geniş topluma zarar verebilecek yanlış bilgilere izin vermediğini açıklıyor.TikTok,

Yanlış Bilgi Harici Paylaşımlara İzin Verilecek

Yanlış Bilgi Harici Paylaşımlara İzin Verilecek

Trump videolarında kendi görüşlerinin yer aldığı videolara izin verecek. Kongre Binası’nda meydana gelen şiddetin bazı videolara karşı da herhangi bir yaptırım uygulanmayacak. Örneğin, video şiddeti kınıyorsa veya bir haber kuruluşundan geliyorsa, buna izin verilecek.

Şirket daha çok kullanıcıları yanlış bilgilendiren videoları kaldıracağını belirtiyor. Diğer yandan #stormthecapitol ve #patriotparty gibi komplo teorilerinin yer aldığı içeriklerin de engelleneceği açıklandı.

Bu arada, olay hakkında haber yapan haber kuruluşlarının videolarına izin verilirken, isyancılar tarafından kullanılan hashtag’ler keşfedilebilirliği azaltmak için yeniden yönlendiriliyor. Bir sözcü yaptığı açıklamada, “Nefret dolu davranış ve şiddetin TikTok’ta yeri yoktur. Şiddeti teşvik etmeyi, yüceltmeyi veya teşvik etmeyi amaçlayan içerik veya hesaplar Topluluk Kurallarımızı ihlal eder ve kaldırılır.” açıklamasında bulundu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Trump ile TikTok, ABD’nin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle karşı karşıya gelmişti. ABD hükümeti TikTok’un ülkedeki operasyonlarının bir şirkete satılmasını aksi takdirde erişim engeli getireceği bir düzenleme yapmıştı.

Daha sonrasında TikTok’un yaptığı itiraz kabul oldu ve mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştı. Joe Biden 20 Ocak tarihinde ABD Başkanlık koltuğunu devralacak. Bu tarihe kadar Trump ile sosyal medya uygulamaları arasında yeni gelişmelerin yaşanabileceği belirtiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum