Yatırım yapmaya başla!

TikTok, Sony ile Yaptığı Anlaşma ile Müzik Kütüphanesini Genişletiyor

TikTok kullanıcıların yeni müzikler ile paylaşım yapması için Sony Music ie beklenen lisans anlaşmasını yaptı.
TikTok, Sony ile Yaptığı Anlaşma ile Müzik Kütüphanesini Genişletiyor

Çinli Bytedance tarafından geliştirilen paylaşım uygulaması TikTok son yılların en çok indirilen sosyal medya platformlarının başında geliyor. Geçtiğimiz günlerde yılın üçüncü çeyreğine yönelik yapılan araştırma TikTok’un rakiplerinin önünde olduğunu bir kez daha ortaya koymuştu. Platform son günlerde ABD’nin kısıtlayıcı hamleleri ile adından söz ettirse de kullanıcı kitlesini her geçen gün artırmayı sürdürüyor.

TikTok yapısı gereği kullanıcıların eğlenceli videolar paylaştığı bir platform olmakta. Yapılan paylaşımların büyük bölümünde popüler müziklerin kullanıldığını söyleyebiliriz. Ancak sosyal mecralarda yapılan paylaşımlarda kullanılan müziklerin telif haklarının alınmış olması gerekiyor. TikTok bu amaca yönelik olarak sektörün önde gelen şirketlerinden Sony Music ile lisans anlaşması yaptı.

TikTok ile Sony Music Anlaştı

TikTok ile Sony Music Anlaştı

Sosyal mecra hızla büyümeye devam ediyor ve bunu hızlandırmak adına dev müzik firmaları ile anlaşma yolları arıyor. Şirket Sony Music ile lisans anlaşması yaptığınını duyurdu. Bytedance’ın daha önce yapmış olduğu lisans anlaşmalarına göre daha fazla ücret ödeyeceği belirtiliyor. Sony de sanatçılarını TikTok üzerinden daha fazla tanıtma şansı bulacak.

TikTok’tan anlaşmaya dair yapılan açıklamada, “Bu, iki şirket arasındaki işbirliği düzeyinde ileriye doğru heyecan verici bir adımdır. Bu anlaşmayla, TikTok içerik oluşturucu topluluğu, Sony Music’in geniş güncel hit kataloğundan, en yeni yeni çıkanlardan, yeni çıkan favorilerden, ikonik klasiklerden ve TikTok içeriklerinde kullanılmak üzere her tür müzikten derin kesimlerden ses kliplerine erişebilecek.” ifadelerine yer verildi.

Sony daha önce yapmış olduğu benzer anlaşmalar ile kasasına büyük paralar koymuştu. TikTok’un ise halihazırda Warner ve Universal gibi müzik sektörünün önde gelen şirketler ile yapmış olduğu lisans anlaşmaları bulunuyor.

Anlaşma Sonrası Taraflardan Açıklamalar

TikTok ile Sony Music’in yaptığı lisans anlaşması sonrası yetkililerden memnuniyet içeren açıklamalar geldi.

Sony Music Entertainment Küresel Dijital İş ve ABD Satış Başkanı Dennis Kooker, “Kısa biçimli video klipler, müziğin genel büyümesine ve hayranların onu deneyimleme biçimine katkıda bulunan müzik ekosisteminin heyecan verici yeni bir parçası haline geldi. TikTok bu alanda liderdir ve müziğin keşfedilmesini sağlamak, yaratıcılık fırsatlarını genişletmek ve sanatçı kariyerlerini desteklemek için onlarla ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyoruz.” diye konuştu.

TikTok Küresel Müzik Başkanı Ole Obermann ise Sony Music ile yaptıkları anlaşmadan heyecan duyduklarını belirterek, “Özellikle sanatçı topluluğunun hayranlarına müzikleriyle ulaşmanın yeni yollarını bulmaya zorlandığı bu dönemde, tam da bunu yapmak için birlikte çalışmaya kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum