Yatırım yapmaya başla!

TikTok Nisan Ayı Harcama Oranı ile Zirvede Yer Aldı

Son yılların en popüler uygulamalarından biri olan TikTok, Nisan ayı içerisinde rekor harcama oranına ulaştı.
TikTok Nisan Ayı Harcama Oranı ile Zirvede Yer Aldı

Akıllı telefonların hemen herkes tarafından kullanılması ile beraber mobil uygulama pazarının hızla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Play Store ve App Store mağazalarında binlerce mobil uygulama yer alıyor ve bunlara her gün yenileri ekleniyor. Kullanıcılardan büyük ilgi gören uygulamalar hem geliştiricilerin hem de mağazaların büyük gelirler elde etmesine neden oluyor. Günümüzde sosyal medya uygulamalarının da bu rekabette başı çektiğini söyleyebiliriz.

Facebook, Instagram, YouTube Twitter ve TikTok başlıca sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Ancak bu uygulamalar arasında en hızlı yükseliş gösteren ise TikTok oldu. Çin merkezli bilişim şirketi Bytedance tarafından geliştirilen uygulama birkaç yıl içerisinde en çok indirilen sosyal medya platformları arasında ilk sırada yer almaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde uygulamanın indirme sayısı ile tüm rakiplerini geride bıraktığını ortaya koyan bir rapor paylaşılmıştı. Bunun yanı sıra uygulama içerisinde yapılan harcamalarda da TikTok’un ilk sırada yer aldığı görülüyor. Sensor Tower’ın son araştırması Nisan ayı içerisinde en çok harcama yapılan mobil uygulamaları gözler önüne serdi.

TikTok Harcama Oranında İlk Sırada

TikTok Harcama Oranında İlk Sırada

Dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılan TikTok, bünyesinde yapılan harcamalar ile ilk sırada yer alıyor. Araştırma şirketi Sensor Tower, iOS, Android ve toplamda en çok harcama yapılan uygulamaları bir araya topladı. Bu listede mobil uygulamalar yer almıyor. Çünkü oyun tarafında çok daha büyük bir harcama potansiyeli yer alıyor.

TikTok’tan sonra kullanıcıların en çok harcama yaptığı uygulamalar sırasıyla YouTube, Tinder, Disney+ ve Tencent Video oldu. Araştırmaya göre TikTok bünyesinde sadece -Nisan ayı içerisinde 78 milyon dolar harcama yapıldı. Listede iOS uygulama mağazası App Store’da TikTok’un zirvede yer aldığı görülüyor.

Play Store’da ise TikTok’un listeye giremediği görülüyor. Ancak toplam harcama oranında iOS kullanıcılarının da etkisiyle TikTok’un zirvede yer aldığını söyleyebiliriz. Android tarafında ise Google One, Disney Plus ve BIGO Live gibi uygulamaların harcama alanında ön plana çıktığı belirtiliyor.

TikTok’un Başarısı Sürpriz Değil

TikTok'un Başarısı Sürpriz Değil

TikTok’un yüksek indirme sayısı düşünüldüğünde uygulama içerisinde yapılan yüksek harcama miktarlarının sürpriz olmadığını söyleyebiliriz. Bu durum Bytedance’ın büyük gelirler elde ettiğini gösteriyor. Uzmanlar sosyal medya devinin önümüzdeki günlerde kullanıcı sayısını ve gelirlerini artırmasını bekliyor.

Sosyal medya devi bu çerçevede geçtiğimiz günlerde reklam gelirlerinin artrılması adına yeni bir butonu test etmeye başlamıştı. Reklamcıların ve influencer’ların gelirini artıracak proje ile ‘Satın Al’ butonun önümüzdeki günlerde sosyal mecrada yerini alması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum