Yatırım yapmaya başla!

TikTok Kullanıcıları E-Ticaret Adreslerini Profillerine Ekleyebilecek

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, kullanıcıların e-ticaret bağlantılarını paylaşması için özel bir bölüm oluşturuyor.
TikTok Kullanıcıları E-Ticaret Adreslerini Profillerine Ekleyebilecek

Geçen zaman içerisinde sosyal medya uygulamaları hayatın her alanında daha aktif rol almaya devam ediyor. Facebook, Twitter, Snapchat, Instagram gibi başlıca uygulamalar milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Son yıllarda bir uygulama var ki kısa sürede gerçekleştirdiği yükselişi ile tüm rakiplerini geride bırakmış durumda. Çin merkezli Bytedance tarafından geliştirilen video paylaşım uygulaması TikTok, milyonlarca kullanıcının ilgisini kendisine çekmiş durumda.

Son rakamlar TikTok’un global pazarda 1 milyardan fazla kişi tarafından indirildiğini gösteriyor. Kullanıcı sayısını sürekli katlayan sosyal medya platformu geliştiricisi Bytedance’a milyon dolarlar kazandırmaya devam ediyor Şirket bu deneyimi daha da artırmak adına yeni özellikler geliştiriyor. Son olarak e-ticaret sitelerinin hoşuna gidecek yeni bir özelliğin geleceği ortaya çıktı.

TikTok Kullanıcıları Alışverişe Yönlendirecek

TikTok Kullanıcıları Alışverişe Yönlendirecek

Günümüzde internetin ve akıllı telefonların yaygınlaşması elektronik ticarete olan ilginin de artmasına neden oldu. İnsanların büyük bölümü alışverişlerini internet ortamında yapmaya başladı. Bu anlamda TikTok etkileşimi artıracak yeni bir özellik geliştiriyor. Yayıncılar artık profillerine kendi e-ticaret sayfalarının bağlantısını ekleyebilecek. Yüksek takipçi sayısına sahip hesaplar kullanıcılarını kolaylıkla satış yapmak istedikleri alanlara yönlendirebilecek.

TikTok’un geliştiricisi Bytedance adına konuşan bir yetkili, “Kullanıcılarımızın uygulama deneyimini geliştirmek için her zaman yeni yollar deniyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de, topluluğumuzdaki yaratıcı ruhu öne çıkarmaya odaklanıyoruz” diye konuştu ve sosyal medya platformunun dünyanın en değerli girişimlerinden biri olduğunun altını çizdi.

Yeni özellik Çin’in tanınan şirketlerinden Uplab kurucusu Fabian Bern tarafından ortaya çıkarıldı. Bern Twitter hesabından yaptığı paylaşımda özelliğin nasıl çalıştığına dair videoya yer verdi. Burada kullanıcıların e-ticaret sitelerinin bağlantılarını hesaplarına nasıl eklediklerini görmek mümkün.

TikTok Alışveriş Merkezi Olabilir

TikTok Alışveriş Merkezi Olabilir

Sayısı milyar ile ölçülen sosyal medya devi TikTok, bu özelliğini kullanıcılara sevdirdiği takdirde yeni bir alışveriş merkezi haline gelebilir. Bilindiği üzere Instagram bu alanda oldukça yüksek bir potansiyele sahip. Ayrıca Amazon ve eBay gibi geleneksel e-ticaret devlerine karşı sosyal medya uygulamalarının bu alana giriyor olması tüm dengeleri değiştirebilir.

Uzmanlar yakın gelecekte TikTok’un yeni reklam anlaşmaları yaparak bu alanda yeni gelirler elde edebileceğini belirtiyor. Gelecek olan bu özellik ile beraber ayrıca kullanıcılar videoları kaydırarak siteye yönlendirme aracına da sahip olacak. Popüler platformun yeni özelliğini önümüzdeki günlerde resmi olarak kullanıma sunması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum