Yatırım yapmaya başla!

TikTok Hindistan’da Uygulama Mağazalarından Kaldırıldı

Hindistan’da bir süredir görülen mahkemenin vermiş olduğu karar sonrası TikTok uygulaması App Store ve Play Store’dan kaldırıldı.
TikTok Hindistan’da Uygulama Mağazalarından Kaldırıldı

Son yıllarda TikTok’un sosyal medya pazarında hızla yükselişi söz konusu. Sadece geçtiğimiz yılın Aralık ayı içerisinde 75 milyon kullanıcı çeken popüler uygulama, özellinke genç kitlenin büyük beğenisini toplamayı başardı. Ancak Hindistan’dan gelen haberler şirkete büyük bir darbe niteliğinde. Mahkemede görülen dava ile Hindistan’da TikTok uygulamasının kullanımı yasaklandı.

Dev uygulama mağazaları App Store ve Play Store ise mahkemeden çıkan kararı olumlu karşıladı ve mağazalarından TikTok uygulamasını kaldırdılar. Konuyla ilgili Hindistan, 3 Nisan tarihinde mahkemeden çıkan kararını Apple ve Google’a iletmişti. Teknoloji devleri ise karara uydu ve uygulamayı mağazalarından kaldırdı.

TikTok’a Hindistan Darbesi

TikTok’a Hindistan Darbesi

Popüler uygulamanın Hindistan’da hatırı sayılır bir kitlesi mevcuttu. Dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Hindistan’da, TikTok’un 230 milyondan fazla indirme sayısına ulaştığı belirtiliyor. Mağazalardan uygulamanın kaldırılması ile beraber TikTok Hindistan genelinde yasaklanmış oldu.

Sosyal medya devinin bir yetkilisi yaptığı açıklamada Hindistan’da 120 milyondan fazla aktif kullanıcısı olduğunu belirtirken, Hindistan’dan çıkan mahkeme kararına saygı duyduklarını ancak bunun kendileri için önemli bir kayıp olduğunu söyledi. TikTok’un Hindistan’daki mahkemesi uzun zamandır sürüyordu. Hükümetten yapılan çağrılar sonucu pek çok kişi uygulamanın yasaklanmasını talep ediyordu. Uygulama mağazaları ile beraber TikTok’un resmi web sayfası da Hindistan’dan erişime kapatıldı.

Uygulamanın Hindistan’da yasaklanmasına sebep olarak ise çocuk kitlede şiddet, pedofili ve pornografiyi özendirmesi gösterildi. TikTok ülkeden gelen baskılar sebebiyle 6 milyondan fazla içeriği platformundan kaldırmış olsa da, gelen yasaklama kararının önüne geçemedi. TikTok’un kararın askıya alınması talebinin reddedilmesi ile beraber bir sonraki duruşmanın 22 Nisan tarihinde görüleceği açıklandı. Kullanıcı kitlesinin önemli bir kısmını Hindistan’dan çeken TikTok için alınan bu kararın etkisi oldukça yüksek olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum