Yatırım yapmaya başla!

Hindistan’da Milyonlarca Kullanıcısı Olan TikTok’a Sevindirici Haber!

Geçtiğimiz günlerde Hindistan’da erişim engeli getirilen TikTok’a sevindirici haber geldi.
Hindistan’da Milyonlarca Kullanıcısı Olan TikTok’a Sevindirici Haber!

Son yıllarda gençler arasında hızla popüler olan TikTok uygulaması geçtiğimiz günlerde Hindistan’da erişim engeli ile karşılaşmıştı. Genç ve çocuklara yönelik istismar içerikli videoların yer alması sebebiyle Hindistan’da mahkeme sosyal medya uygulamasını yasaklama kararı almıştı. Alınan bu karar sonrası TikTok, App Store ve Play Store mağazalarından kaldırılmıştı.

Son günlerde TikTok ile beraber Fortnite ve PUBG’nin çeşitli bölgelerde yasaklandığı haberleri gündemde yer alıyordu. Ancak bu sefer TikTok için sevindirici haber Hindistan’dan geldi. Alınan yeni karar ile popüler sosyal medya uygulamasına uygulanan erişim engeli kısa bir süre içerisinde sonlandırılmış oldu.

Hindistan’da TikTok Engeli Sona Erdi

TikTok uygulaması Hindistan’da hatırı sayılır bir kullanıcıya sahip. Uygulamanın ülke genelinde 120 milyondan fazla kullanıcısı olduğu biliniyor. Ayrıca 300 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan uygulama, sosyal medya devinin gelir kaleminin önemli bir kısmını oluşturuyor. TikTok’un geliştiricisi ByteDance şirketinden gelen yeni talep ile engelleme kararı yeniden değerlendirmeye alındı.

Talebin değerlendirilmesi sonrası TikTok’un ülkede yeniden erişime açılmasına karar verildi. Aslında uygulamayı daha önceden indirmiş kullanıcılar platforma bağlanabiliyordu. Ancak uygulama mağazalarından kaldırılması sebebiyle yeniden indirmek mümkün değildi. Dünya genelinde 300 milyondan fazla indirmesi bulunan TikTok, yeniden Hindistan’da indirilebilir hale geldi.

TikTok İçerik Konusunda Uyarıldı

TikTok İçerik Konusunda Uyarıldı

Hindistan mahkemesi Çinli sosyal medya devini, barındırdığı içerikler konusunda uyarmayı ihmal etmedi. Mahkeme özellikle müstehcen içeriklere karşı şirketin daha hassas davranmasını talep ediyor. Şirket yetkilileri ise platformlarındaki içeriklerin geneline bakıldığında çok az bir yüzde ile müstehcen içerik olduğunu ifade ediyor.

TikTok’un Hindistan’da erişim engeli uygulandığı zaman itibariyle günde 500 bin dolar zarar ettiği belirtildi. Aslında TikTok tarafından yaptırım uygulanan tek ülke Hindistan değil. Daha önce ABD’de çocuklardan yasa dışı yollarda kişisel bilgi toplama iddiasıyla, sosyal medya devi 6 milyon dolar para cezası ödemek durumunda kalmıştı. Şirketten gelen açıklamada ise kötüye kullanıma yönelik girişimleri engellemek adına yaptırımlarına artırarak devam edeceği ifade edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum