Yatırım yapmaya başla!

TikTok’un Geliştiricisi Sohbet ve Çevrimiçi Müzik Pazarlarına Giriyor

Popüler uygulama TikTok’un geliştiricisi ByteDance, anlık mesajlaşma ve dijital müzik servisleri ile pazar payını büyütmeyi planlıyor.
TikTok’un Geliştiricisi Sohbet ve Çevrimiçi Müzik Pazarlarına Giriyor

Çin’de Douyin adıyla çıkan ve dünya genelinde TikTok olarak piyasada yerini alan popüler sosyal medya uygulaması her geçen gün güçlenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan verilere göre TikTok, 2019’un ilk çeyreğinde en çok indirilen uygulama oldu ve dev rakiplerini geride bırakmayı başardı. Ancak popüler uygulamanın geliştiricisi ByteDance bu başarıyla yetinecek gibi durmuyor.

Şirket geliştirdiği yeni uygulamalar ile farklı pazarlara adım atıyor. Sohbet ve çevrimiçi müzik uygulamaları geliştiren ByteDance, kendisine yeni rakipler ediniyor diyebiliriz. Çevrimiçi müzik sektöründe Spotiy ve Apple Music’in büyük bir güce sahip olduğu biliniyor. Sohbet uygulamasında ise karşısında WhatsApp, Messenger ve Çin’de WeChat gibi devler bulunuyor. Sohbet uygulaması ilk olarak Çin özelinde kullanıma sunuldu.

ByteDance Sohbet Uygulaması Flipchat’i Yayınladı

ByteDance Sohbet Uygulaması Flipchat’i Yayınladı

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan TikTok’un geliştiricisi, yine kullanıcılarının etkileşim kurmasını sağlayacak bir uygulama geliştirdi. Şirket anlık mesajlaşma uygulaması Flipchat’i piyasaya sürdü. Yaygın olarak kullanılan mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi Flipchat ile kullanıcılar ortak sohbet grupları oluşturabiliyor. Şirket daha önce Duoshan adlı bir video sohbet uygulaması ile Çin pazarına giriş yapmıştı.

Flipchat ise şu an için Çin’deki kullanıcılar özelinde yayınlandı. Çin’de son derece yaygın olan WeChat’i kendisine rakip gören Flipchat’in nasıl performans göstereceği merak konusu. Android ve iOS sürümleri geliştirilen çiçeği burnunda sohbet uygulamasının önümüzdeki günlerde Çin dışında da kullanıma sunulması bekleniyor. 7

TikTok’un Sahibi Spotify ve Apple Music’e Rakip Oluyor

TikTok’un Sahibi Spotify ve Apple Music’e Rakip Oluyor

Dijital müzik servisi dendiğinde akla ilk olarak Spotify ve Apple Music geliyor. Son yıllarda adeta bir çılgınlık haline gelen TokTok’un geliştiricisi ByteDance ise dev müzik platformlarına rakip olacak çevrimiçi servis geliştirdiğini duyurdu. İlk etapta gelişmekte olan ülkelerin pazarlarını hedefleyen Çinli şirket, Spotify ve Apple Music’in nispeten daha güçsüz olduğu bölgelere yönelecek.

Bununla beraber geliştirilecek olan müzik servisinin, sohbet uygulaması Flipchat ve TikTok ile entegre şekilde çalışması bekleniyor. Çin’in popüler müzik servisleri arasında Tencent’in sahibi olduğu QQ Music bulunuyor. Kullanıcıların büyük bölümü bununla beraber ücretsiz olan YouTube’u tercih ediyor.

TikTok ile büyük başarı elde eden ve büyümesini sürdüren ByteDance, gireceği yeni pazarlarda ne derece varlık gösterecek bekleyip göreceğiz. Ancak rakiplerinin potansiyelini düşünüldüğünde işinin hiç kolay olmadığını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum