Yatırım yapmaya başla!

Sosyal Medya Devi TikTok’un Geliştiricisi Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

Son yılların fenomen uygulamalarından TikTok’un akıllı telefon pazarına gireceği ortaya çıktı.
Sosyal Medya Devi TikTok’un Geliştiricisi Akıllı Telefon Pazarına Girmeye Hazırlanıyor

2016 yılında Bytedance tarafından geliştirilen sosyal medya uygulaması TikTok, tüm dünyada fırtına gibi esiyor. 2019’un ilk çeyreğinde en çok indirilen sosyal medya uygulaması olan TikTok, geleceğe dair yeni planlar yapmayı da ihmal etmiyor. Geçtiğimiz günlerde platformun geliştiricisi Bytedance’in sohbet ve çevrimiçi müzik pazarlarına gireceği gündemde yer almıştı.

Ancak gelen haberler gösteriyor ki şirket daha geniş mecralara yayılmanın peşinde. Financial Times tarafından yapılan habere göre TikTok’un geliştiricisi akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor. Akıllı telefon pazarının her geçen gün büyümesi, başka şirketlerin ilgisini buraya çekiyor. TikTok ile büyük ilgi toplayan Çinli şirket, akıllı telefon pazarında başarılı olursa gelirlerini katlamış olacaktır.

Bytedance’in Hedefleri Büyük

Bytedance’in Hedefleri Büyük

Gelen haberler Bytedance’in TikTok ile elde ettiği başarıyı daha da taçlandırmak istediği yönünde. Son yıllarda şirketin açıkladığı büyüme verileri ile dikkatleri üzerine çektiğini söyleyebiliriz.

Uzun soluklu bir rekabetin yaşandığı akıllı telefon pazarında Çinli şirketin ne yapacağı bilinmez ancak şimdiden gerekli temaslara başlandığı belirtiliyor. Bytedance’in daha önce de işbirliği içerisinde bulunduğu Smartisan ile akıllı telefon geliştirmek adına bir araya gelmesi bekleniyor.

Mobil telefon üreticisi olan Smartisan ve Bytedance birlikteliği, karşımıza yeni bir ürün çıkaracak gibi görünüyor. Geliştirilecek olan mobil cihazda, Bytedance tarafından geliştirilen uygulamaların yüklü olarak gelmesi bekleniyor. Henüz fikir aşamasında olan akıllı telefon projesine dair somut bir bilgi vermek mümkün değil. Ancak son günlerde gelen haberler TikTok geliştiricisinin yeni pazarlar peşinde olduğu yönünde.

TikTok Kısa Sürede Büyüdü

TikTok Kısa Sürede Büyüdü

Yaklaşık 3 yıl önce Bytedance tarafından piyasaya sürülen TikTok uygulaması, kısa sürede milyonlarca kullanıcının vazgeçilmezi haline gelmeyi başardı. Çin’de Douyin adıyla bilinen uygulama, ülkemizde de son derece popüler. Hızla yayılan uygulama zaman zaman olumsuz haberler ile gündeme gelmedi değil. Geçtiğimiz günlerde ABD’de çocuklara yönelik gizlilik ihlali yaptığı gerekçesiyle TikTok’a para cezası uygulanmıştı.

Uygulamaya ayrıca Hindistan’da yasaklama haberi gelmişti. Ancak bu yasak gerekli temasların sağlanması ile kısa sürede ortadan kalkmıştı. Bytedance’in geliştirmesi muhtemel akıllı telefon modeli, ABD yaptırımları nedeniyle ne derece başarılı olur merak konusu.

Ancak başta Hindistan olmak üzere pek çok ülkede Çinli şirketler büyük potansiyele sahip. Geliştirilecek olan akıllı telefon modeli buradaki kullanıcıda karşılık bulacaktır. Önümüzdeki günlerde akıllı telefon projesine dair yeni bilgilerin gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum