Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

TikTok Ebeveynlere Çocukları Üzerinde Daha Fazla Kontrol İmkanı Sağlayacak

Son günlerin tartışılan uygulaması TikTok, güvenliğe yönelik özelliklere kavuşuyor.
TikTok Ebeveynlere Çocukları Üzerinde Daha Fazla Kontrol İmkanı Sağlayacak

Sosyal medya platformlarının hemen herkes tarafından kullanılması ile beraber kullanıcı güvenliği her geçen gün daha önemli bir hal alıyor. Şirketler kullanıcıların mağdur olmaması adına sürekli yeni güvenlik önlemleri alıyor. Son dönemde en fazla ilgi gören sosyal medya uygulamalarının başında TikTok geliyor. Yapılan araştırmalar TikTok’un son dönemde en fazla indirilen uygulama olduğunu gösteriyor.

Çin merkezli Bytedance tarafından geliştirilen uygulama bir süredir ABD baskısı ile gündeme geliyor. Başkan Trump Eylül ayında TikTok’un ABD operasyonlarının satılması gerektiğini aksi takdirde yasaklanacağını belirtmiş ve gerekli kararnameyi imzalamıştı.

Geçtiğimiz günlerde TikTok için tanınan süre dolmuş ancak ABD Ticaret Bakanlığı bu süreyi Kasım sonuna kadar uzatma kararı almıştı. Sosyal medya devi bir yandan da kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına yeni önlemler almaya devam ediyor. Son olarak aile eşleştirme modu için yeni özelliklerin yolda olduğu açıklandı.

TikTok Güvenliği Artırıyor

TikTok Güvenliği Artırıyor

TikTok’ta daha önceden ebeveyn denetimi için kullanıma sunulan aile eşleştirme moduna yeni güvenlik ayarları ekleniyor. Yeni güncelleme ile ebeveynler çocuklarının TikTok deneyimi hakkında daha fazla kontrol sahibi olacak. Yenilikler arasında uzaktan ayar değiştirme ve yabancı kişilerden gelen gönderilerin görülmesini engellemek yer alıyor. Trump hükümetinin TikTok üzerindeki artan baskısı, sosyal medya devini yeni önlemler almaya itiyor.

Ebeveynler çocukların hesaplarındaki tüm hareketleri yeni özellikler sayesinde denetleme imkanına sahip olacak. Videolara kimlerin yorum yapabileceği ya da sayfaların gizlilik ayarları ebeveynler tarafından kontrol edilebilecek. Şirket diğer yandan çocukların ebeveynlerin bu yetkisini kaldırma özelliğini kaldırmadı. Kaldırma işlemi yapıldığında ebeveynlere TikTok tarafından bildirim gönderiliyor.

Sosyal medya devinden yapılan açıklamada ebeveyn ve gençler arasında düzenli olarak iletişim kurulduğu belirtilerek, “Amacımız platformda doğrudan mesajlaşmayı 16 yaşın üzerinde sınırlamak. 18 yaşın altındaki kullanıcıların ise hesaplarını özel olarak ayarlamalarını sağlamak. Gençler dijital ortamlarda bir varlık oluşturmaya başladıkça, ailelere araçlar sağlamanın önemli olduğuna inanıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Çocuk İstismarına Karşı Önlemler Alındı

Çocuk İstismarına Karşı Önlemler Alındı

TikTok yayınladığı basın bülteninde çocuk istismarına karşı bir dizi önlemler aldığının altını çiziyor. İstismara neden olacak içerikleri kaldırdığını belirten sosyal medya devi, önlem almak adına küresel ortaklıklar yaptığını açıkladı. Şirket ayrıca bu içerikleri kaldırırken hesap bilgilerini kanun sağlayıcılara bildirdiğinin altını çiziyor.

TikTok geçtiğimiz günlerde ABD operasyonlarını satmak adına bazı şirketler ile görüşmelerde bulunmuştu. Oracle, Walmart, Microsoft ve Twitter gibi dev şirketler TikTok’la ilgilenmiş ancak görüşmeler sonrasında somut bir anlaşma sağlanamamıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum