Yatırım yapmaya başla!

TikTok, COVID-19 Mücadelesi için Vereceği Desteği Açıkladı

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, Corona virüsüne karşı 375 milyon dolar bağış yapacağını açıkladı.
TikTok, COVID-19 Mücadelesi için Vereceği Desteği Açıkladı

Son dönemde dünyayı etkisi altına alan Corona virüsü nedeniyle tam anlamıyla bir küresel kriz yaşanıyor. Çin’in Wuhan kentinde ilk olarak görülen ve kısa sürede dünyaya yayılan virüs, her gün binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Yapılan son açıklamalar salgına yakalanan insan sayısının 1 .6 milyon rakamını geçtiği yönünde. 95 bin kişinin ise hayatını kaybettiği belirtiliyor. Salgının kontrol altına alınması ile beraber çok sayıda şirket ve milyarder insan yapılan mücadeleye destek vermeye başladı.

Apple, Microsoft, Google, Facebook gibi Silikon Vadisi’nin devleri geçtiğimiz günlerde salgın ile mücadele için destek vereceklerini açıklamıştı. Keza Bill Gates’in bu mücadeleye yönelik büyük yatırımlar yaptığı biliniyor. Salgın mücadelesine bir destek ise Çin merkezli sosyal medya devi TikTok’tan geldi. TikTok’un sahibi olan Bytedance, salgın için sağlayacağı desteği açıkladı.

TikTok’tan Mücadeleye Büyük Destek

TikTok’tan Mücadeleye Büyük Destek

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya uygulaması TikTok, Corona virüsü ile mücadeleye kayıtsız kalmadı. Şirket açıklamasında salgın için 375 milyon dolar bağış yapacağını duyurdu. Sosyal medya devinin kurucu ortaklarından Alex Zhu konuyla ilgili açıklamasında, “Bu küresel krizde, birbirimize karşılıklı destek vererek rolümüzü üstlenmeye kararlıyız. Bu krizden etkilenenleri rahatlatmak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Yapılan bağışın 250 milyon doları sağlık çalışanlarına ve yerel topluluklara aktarılacak. Diğer taraftan işletmeler için de 100 milyon dolar bağış yapılacağı belirtildi. Kamu sağlığına yönelik bilgilendirmeler için de 25 milyon dolar ayrılacak. Yardımların daha etkin bir şekilde sağlanması için TikTok Toplum Yardım Fonu kurulacak. Bu fon sayesinde eğitimciler, sağlık çalışanları, müzisyenlere ve sanatçılara 40 milyon dolar nakit akışı sağlanacağı açıklandı.

Diğer yandan kar amacı gütmeyen kuruluşlara da 50 milyon dolar nakit desteği verilecek. Geçtiğimiz gülerde Google, Facebook gibi devler de benzer yardım kampanyalarından bahsetmişti. Google 200 milyon dolar yatırım fonu ve 340 milyon dolar reklam kredisi bağışlayacağını açıklamıştı.

Facebook ise yerel medya kuruluşlarına 100 milyon dolar yardımda bulunacağını açıklamıştı. Son olarak Twitter CEO’su Jack Dorsey ise 1 milyar dolar rekor bağışta bulunacağını duyurmuştu. Büyük şirketlerin ve milyarder insanların bu süreçte yapmış olduğu bağışlar, mücadelede önemli rol oynayacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum