Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

TikTok Artan Kullanıcı Sayısı ile Rekor Oranda Büyümesini Sürdürüyor

Yapılan araştırmalar TikTok’un son iki yıl içerisinde yüzde 800 oranında büyüdüğünü gösteriyor.
TikTok Artan Kullanıcı Sayısı ile Rekor Oranda Büyümesini Sürdürüyor

Sosyal medya platformları son yıllarda hemen herkes tarafından kullanılan başlıca iletişim ve eğlence araçları haline geldi. Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat gibi pek çok sosyal medya platformu her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret ediliyor. Son yıllarda öne çıkan platformlardan birisi ise TikTok olmakta. Çin merkezli Bytedance’ın geliştirdiği eğlenceli paylaşım uygulaması ülkemiz dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanında yaygın olarak kullanılıyor.

Daha önce yapılan araştırmalar iOS ve Android mağazalarında en çok indirilen sosyal medya uygulamalarının başında TikTok’un geldiğini gösteriyordu. Yapılan yeni bir araştırma geride kalan iki yıl içerisinde sosyal medya uygulamasının ne derece büyüdüğünü gözler önüne seriyor. ABD’de yasaklanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve geçtiğimiz günlerde Hindistan’da erişime engellenen sosyal medya uygulaması 2018’de bu yana kullanıcı sayısını katlamaya devam ediyor.

TikTok Hızla Büyümeye Devam Ediyor

TikTok Hızla Büyümeye Devam Ediyor

Paylaşılan son veriler TikTok’un 2018 yılından bu yana yüzde 800 oranında büyüdüğünü ortaya koyuyor. Uygulamanın ABD’deki kullanıcı sayısı iki yıl önce 11 milyon seviyesindeydi. Geçtiğimiz yıl bu rakam 26 milyonu geçmişti. 2019 Ekim ayında ise bu rakam 40 milyona dayanmıştı. Geçtiğimiz Haziran ayında 91 milyon barajını geçen kullanıcı sayısı Ağustos’ta ise 100 milyona ulaşmış durumda.

Söz konusu verilerin ABD özelinde olduğuna dikkat çekiliyor. Küresel rakamlara bakıldığında ise 2018 yılında 55 milyon seviyesinde olan kullanıcı sayısı şu an itibarıyla 2 milyarı aşmış durumda. Bilindiği üzere şirket bir süredir ABD yaptırımlarına maruz kalıyor.

Geçtiğimiz günlerde Trump tarafından imzalanan kararname sonrasında Kasım ayı içerisinde TikTok, ABD’de yasaklanabilir. ABD hükümeti tarafından ulusal güvenlik tehdidi olarak tanımlanan sosyal medya platformu ile Microsoft, Oracle ve Twitter gibi şirketlerin ilgilendiği biliniyor. Son olarak ABD baskısı nedeniyle TikTok’un 100 günlük CEO’su Kevin Mayer istifa ettiğini açıkladı.

ABD Karşıtı Ürün Satışı Başladı

ABD Karşıtı Ürün Satışı Başladı

Sosyal medya platformu son dönemde artan ABD baskısına karşı ses getirecek adımlar atmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde yasaklama kararına karşı dava açtığını duyurmuştu. TikTok hamlelerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal medya devi yeni bir mağaza açtı. Bu mağazada ABD yönetimine yönelik karşıt mesajların yer aldığı t-shirt ve kazakların satıldığı görülüyor.

Mağazada şu an için sadece iki çeşit ürün olduğu ve ilerleyen günlerde bunların sayısının artacağı belirtiliyor. Satışa sunulan t-shirt ve kazakların üzerinde ‘Hiçbir yere gitmiyor’ ve arka tarafında ‘Burada kalacak’ ifadeleri yer alıyor. Bu ürünler kullanıcılar tarafından satın alınabiliyor.

Kazak için 70 dolar ödemek gerekirken, t-shirte 45 dolar ödeyerek sahip olunabiliyor. Satışa çıkan ürünlerin teslimat süresinin bir ayı bulduğu belirtiliyor. T-shirt ve kazakları satın almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum