Yatırım yapmaya başla!

TikTok ABD’nin Güvenini Kazanmak Adına Yeni Hamle Hazırlığında

Son dönemde ABD kıskacında olan TikTok, casusluk yapmadığını kanıtlamak istiyor.
TikTok ABD’nin Güvenini Kazanmak Adına Yeni Hamle Hazırlığında

Sosyal medya uygulamaları günümüzde milyonlarca kişi tarafından beğeniyle kullanılıyor. Facebook, Instagram, Twitter gibi pek çok mecra yaygın bir şekilde kullanılıyor. 2016 yılından bu yana ise sosyal medya dünyasında TikTok fırtınasının estiğini söyleyebiliriz. Çin merkezli Bytedance tarafından geliştirilen TikTok, son yılların en çok indirilen sosyal medya uygulaması olarak öne çıkıyor.

Uygulama kısa sürede yükselmekle ile beraber ABD’den pek çok soruşturma ve inceleme ile haberi ile gündeme geldi. Şirket uzun zamandır Çin hükümeti lehine casusluk yapmakla suçlanıyor. TikTok yetkilileri ise bu iddiaları reddediyor. Sosyal medya devi bu düşünceyi yok etmek adına yeni bir hamle hazırlığında Gelen haberlere göre şirket Çinli moderatörleri durdurma kararı almış durumda.

TikTok’tan Moderatör Hamlesi

TikTok’tan Moderatör Hamlesi

Çin merkezli sosyal medya uygulaması TikTok, kendi ülkesindeki moderatörler üzerinde görev değişimi yapacak. Bununla beraber bazı moderatörlerin ise TikTok ile bağlantısının kesilmesi söz konusu. Şirketin moderatörleri Hong Kong olayları ve Pekin bağlantılı olayları bastırmakla ve Çin hükümetine veri sızdırmakla suçlanmıştı. Bununla beraber geçmişte Musicial.ly’nin satın alma süreci de ABD tarafından inceleme altında.

TikTok iddiaları reddediyor ve somut bir kanıt olmadığını belirtiyor. Moderatörlere yönelik yeni kararın ise güvenlik endişelerini gidermek adına alındığı ifade ediliyor. Sosyal medya devi kendisini uzmanların denetlemesine açıyor ve şeffaf olacağının garantisini veriyor. İncelemelere rağmen uygulama hızla büyümeye devam ediyor.

Son raporlar TikTok’un indirme sayısının 2 milyara yaklaştığını gösteriyor. Ocak ayı itibariyle uygulamanın 1.65 milyar indirme sayısına ulaştığı biliniyor. Çok büyük bir platform olan TikTok, şiddet ve nefret gibi kötüye kullanım içeren paylaşımları engellemek adına moderatörlerini görevlendiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum