Yatırım yapmaya başla!

TikTok 2019’da WhatsApp’tan Sonra En Çok İndirilen Uygulama Oldu

TikTok son dönemde inceleme haberleri ile gündeme gelse de en çok indirilen uygulamalardan biri olmaya devam ediyor.
TikTok 2019’da WhatsApp’tan Sonra En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Sosyal medya uygulamaları son yıllarda kullanıcıları kendisine çekmeye devam ediyor. Facebook, Instagram, Twitter, WhatsApp, Snapchat ve TikTok, farklı kullanım amaçlarına yönelik ve milyonlar tarafından ilgi görüyor. Bu uygulamalar arasında son olarak geliştirilen TikTok ise gücüne güç katmaya devam ediyor. Çin merkezli Bytedance tarafından geliştirilen uygulama ile kullanıcılar kısa süreli video içerikler oluşturuyor ve efektler ekliyor.

TikTok son dönemde ABD’li kurumların kendisine yönelik yaptırımları ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde ABD Deniz Kuvvetleri, TikTok’un ulusal güvenlik tehdidi oluşturduğu gerekçesiyle askerler tarafından kullanımını yasaklamıştı. Sosyal medya platformu kendisine olan tepkiye rağmen kullanıcılar arasında büyük ilgi görmeye devam ediyor. 2019 yılı itibariyle TikTok en çok indirilen uygulamalardan biri oldu.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırma iOS mağazası App Store’da 2019’un soın çeyreği itibariyle TikTok’un en çok indirilen uygulama olduğunu ortaya koymuştu. Küresel pazara yönelik yapılan araştırmada da benzer bir durum söz konusu. Uygulama Facebook, Instagram, Messenger gibi devleri geride bırakmayı başardı.

2019’da TikTok Fırtınası Esti

2019’da TikTok Fırtınası Esti

Araştırma şirketi Sensor Tower tarafından yapılan çalışma TikTok’un geçtiğimiz yıl gösterdiği yüksek performansı ortaya koyuyor. Sosyal medya devi iOS ve Android platformlarında WhatsApp’tan sonra en çok indirilen uygulama olarak kayıtlara geçti. Facebook ve Messenger gibi devleri sollayan TikTok, geçtiğimiz yıl boyunca 700 milyondan fazla indirildi. Zirvede olan mesajlaşma uygulaması WhatsApp ise 850 milyon rakamına ulaşarak elde edilmesi güç bir rekora imza attı.

Araştırmada Google Play’in Çin’de yasaklı olması nedeniyle indirme sayılarının daha yüksek olduğunun altı çiziliyor. Facebook’un TikTok’un bu yükselişinden rahatsız olduğu daha önce gündeme gelmişti. Şirketin TikTok’un karşısına rakip olarak Reels adında bir uygulama geliştirdiği ve Brezilya’da test ettiği biliniyor. Diğer yandan TikTok’un yüksek indirme sayılarına rağmen nakit sıkıntısı çektiği belirtiliyor.

Hindistan’da TikTok’a İlgi Büyük

Hindistan’da TikTok’a İlgi Büyük

TikTok’un en çok indirildiği ülkeler arasında ise Hindistan dikkat çekiyor. Uygulamayı ilk kez indirenlerin yüzde 45’inin Hindistan’a olduğu ifade edildi. TikTok kendi evi olan Çin’de ise Douyin adıyla kullanıma sunuluyor. En çok indirilen 5 uygulama sırasıyla, WhatsApp, TikTok, Facebook Messenger, Facebook ve Instagram olarak karşımıza çıkıyor.

Bytedance’a ait olan uygulama son yılların en büyük yatırımı olarak lanse ediliyor. TikTok’un ilk günden bu yana indirme sayısının 1.5 milyarı geçtiği biliniyor. ABD kanadından gelen yaptırım ve incelemelere rağmen sosyal medya platformuna olan ilginin artarak devam etmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum