Yatırım yapmaya başla!

TikTok 2019’un İlk Çeyreğinde En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok, 2019’un ilk çeyreği itibariyle en çok indirilen uygulaması oldu.
TikTok 2019’un İlk Çeyreğinde En Çok İndirilen Uygulama Oldu

Sosyal medya geçmişten bu yana hızla büyümeye devam ediyor. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen sosyal medya uygulamaları her yıl yeni kullanıcılara ulaşıyor ve gelirlerini katlıyor. Sosyal medya pazarında YouTube, Facebook, Instagram gibi dev uygulamaların liderliği tartışılmaz. Ancak bir uygulama var ki son yıllarda hızlı bir büyüme gerçekleştiriyor.

Çin merkezli video paylaşım uygulaması TikTok, çıktığı günden bu yana milyonlarca kullanıcının en büyük eğlencesi haline gelmiş durumda. Gelen raporlar da popüler uygulamanın en çok indirilenler sırasında bir numaraya yerleştiğini gösteriyor. Son olarak araştırma şirketi Sensor Tower tarafından hazırlanan rapor. TikTok’un başarısını artırarak sürdürdüğünü ortaya koydu.

TikTok Rekora Doymuyor

TikTok Rekora Doymuyor

Araştırma şirketi Sensor Tower, her çeyreğe dair hazırladığı raporların sonuncusunu kamuoyu ile paylaştı. App Store’a özel olarak yapılan araştırma, TikTok’un hız kesmeden büyümeye devam ettiğini gösteriyor. 2019’un ilk çeyreğini baz alan araştırmaya göre TikTok yine en çok indirilen uygulama olmayı başardı. Popüler video paylaşım uygulaması üst üste beş kez en çok indirilen mobil oldu.

Sensor Tower’ın raporuna göre yılın ilk çeyreği itibariyle TikTok 33 milyondan fazla iOS kullanıcısı tarafından indirildi. TikTok’u ise video paylaşım devi 28 milyon indirme rakamı ile YouTube takip ediyor. Son yılların en popüler uygulamalarından Instagram ise bu sıralamadaki yerini korudu ve 27 milyon indirme rakamı ile üçüncü sırada yer aldı.

Bu sıralamayı mesajlaşma uygulamaları WhatsApp ve Messenger takip ediyor. Geçtiğimiz yıldan beri güvenlik skandalları ve veri ihlallerinden başını kaldıramayan Facebook, rapora göre hala indirme sayısını artırmaya devam ediyor. Mikro blog platformu Twitter ise altıncı sırada yer aldı ve beklentileri karşılamadı.

TikTok Yasaklara Rağmen Büyüyor

TikTok Yasaklara Rağmen Büyüyor

Bilindiği üzere geçtiğimiz ay TikTok, Hindistan’da uygulama mağazalarından kaldırılmış ve milyonlarca kullanıcıya erişim engeli uygulanmıştı. Kısa bir süre sonra gerekli düzenlemeler yapılmış ve yeniden iOS ve App Store’da uygulama kullanıcılara sunulmuştu. Hindistan nüfusu itibariyle sosyal medya şirketleri için en büyük pazarlardan birisi konumunda.

TikTok’u Hindistan’da 13 yaşından küçük çocuklar indiremiyor. Ancak buna rağmen şirket indirme sayılarını katlamaya devam ediyor. Çin’de Douyin adıyla geliştirilen uygulamada kullanıcılar video paylaşımı, canlı yayın gibi pek çok aktiviteyi gerçekleştirebiliyor. Kendine has filtreleri ile milyonlarca kişi için en cazip uygulamalardan biri haline gelen TikTok’un yükselişini sürdürmesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum