Yatırım yapmaya başla!

Ticaret Uzmanı ABD – Çin Savaşındaki Bir Sonraki Aşamayı Ana Hatlarıyla Yorumladı!

Tüm dünya Donald Trump’ın Çin mallarına 200 milyarlık ek tarifeleri nasıl ve ne zaman uygulayacağını beklerken, ticaret uzmanı konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Ticaret Uzmanı ABD – Çin Savaşındaki Bir Sonraki Aşamayı Ana Hatlarıyla Yorumladı!

Tüm dünya ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin ürünlerine 200 milyar dolarlık ek vergiyi nasıl ve ne zaman getireceğini merakla beklerken ticaret politikası analisti Simon Lester, konuya ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Cato Enstitüsü’nden Simon Lester en olası senaryonun, Trump yönetiminin 200 milyar dolarlık tarifeyi partilere bölmesi olduğunu söyledi. Düşüncesini daha önceki vergi yaptırımlarını hatırlatarak destekleyen ticaret uzmanı, 50 milyar dolarlık ek vergide önce 36 milyar dolarlık ek vergi ile başladıklarını ardından 16 milyar dolar daha eklediklerini dile getirdi.

Bu noktada Simon Lester, merak ve endişeyle beklenen 200 milyar dolarlık ek vergi sürecinde de aynı şeylerin yaşanabileceğini kaydetti.

Ticaret Politikası Analisti Simon Lester yorumu200 milyar dolarlık ithalata ek vergi getirildiği takdirde bunun 20 milyar dolar tarifeyle başlatılabileceğini öne süren analist, açıklamasında ileride daha fazla tarifenin gelebileceğini de belirtti.

İlaveten; ABD’nin Çin mallarına 200 milyar dolarlık vergiyi uygulamaya koymasının, çok az ilerleme kaydedilen son müzakere turlarından sonra dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki gerilimi de ciddi oranda yükselteceğini ifade etti.

Ticaret uzmanı ayrıca ABD ekonomisinde bir miktar kesinti çıkıncaya kadar Trump yönetiminin, stratejisinin işe yaradığını düşünerek bunu devam ettireceğine inandığını bildirdi.

Ticaret Uzmanına Göre Ticaret Savaşında Neler Yaşanacak Amerikan şirketlerinin ticaret savaşından etkilendikleri yönünde anekdotsal kanıtın olduğunu dile getiren ticaret uzmanı, ABD’nin ekonomik verilerinde hiçbir etki görülmediğini çünkü şimdiye kadar etkilenen ticaret miktarının ABD ekonomisi açısından bir miktar küçük olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, ABD’nin üçüncü çeyrek ekonomisinin bir miktar çöküntü gösterebileceğini fakat belirli bir tahminde bulunmanın zor olduğunu vurguladı.

ABD Çin Ticaret Savaşında Daha Pek Çok Vergiyle Karşılaşılacak  Ve düşüncesini; “hepimiz bu tarifeleri n ne gibi etkilerinin ve ne gibi politik etkilerinin olduğunu öğreniyoruz” diyerek aktardı.

Sonuç olarak, ticaret uzmanının Bloomberg’in geçtiğimiz hafta kaynaklardan edindiği bilgiler ışığında yaptığı 200 milyar dolarlık ek vergi kararıyla ilgili açıklamaları dikkat çekti. Buna göre, Trump’ın 200 milyar dolarlık Çin ürününe ek gümrük vergisi getirmeye hazırlandığı iddia edilmiş, ayrıca kamuoyu ile şirketlerin konuyla ilgili yorum süresinin 6 Eylül’de sona ereceği hatırlatılmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum