Yatırım yapmaya başla!

Ticaret ve Tarım Bakanlıkları Verilecek Desteklerin Detaylarını Açıkladı

Ticaret Bakanı yıl sonuna kadar 3 milyar 754 milyon lira destek vermeyi planladıklarını, Tarım Bakanı ise bir hafta içinde 284 milyon lira ödeme yapılacağını duyurdu.
Ticaret ve Tarım Bakanlıkları Verilecek Desteklerin Detaylarını Açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan önümüzdeki dönemde verilecek destekleri açıkladı. Ticaret Bakanı ihracatçıya 3 milyar 754 milyon lira destek vermeyi planladıklarını belirtirken, Tarım Bakanı’ndan çiftçiye 284 milyon lira destek müjdesi geldi.

Ruhsar Pekcan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından Ticaret Bakanlığı için belirlenen bütçeyi açıkladı.

Ruhsar Pekcan2019 yılının sonuna kadar ihracatçıya 3 milyar 754 milyon lira destek vermeyi öngördüklerini söyleyen Pekcan, bu yıl yapılan çalışmalardan kısaca bahsetti. 31 Ekim itibarıyla güvensiz ve uygunsuz bulunan 7,2 milyon ürünün ithalatına izin verilmediğini dile getirdi.

Söz konusu dönemde 9,2 milyon kaçak sigara, 6,5 ton uyuşturucu, 16.600 ton kaçak akaryakıt ve 123 bin 418 kaçak elektronik sigara yakalandığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde katıldığı bir konferansta yaptığı konuşmada yaşam kalitesinin önemli değindi.

Ulusal Davranışsal Kamu Politikaları Konferansı’nda davranışsal ekonominin öneminin her geçen gün arttığını dile getirdi. Bakanlık olarak da insanı merkeze yerleştiren projelerde yer almaya çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bir hafta içinde üreticilere 284 milyon liralık destek verileceğini duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir PakdemirliMayıs-Haziran dönemi için belirlenen 148 milyon liralık çiğ süt desteği ödemesi yapılacağını dile getiren Pakdemirli, ödemelerin kimlik numarasına göre gerçekleştirileceğini açıkladı.

Buna göre 275 bin çiftçiden kimlik numarasının son hanesi 4 – 6 – 8 olan üreticilere bugün saat 18.00’dan sonra, son hanesi 0 – 2 olanlar 15 Kasım saat 18.00 itibarıyla ödemelerini alacaklar. Sene başından beri çiğ süt üreticilerine 915 milyon liralık destek ödemesi yapıldığını aktardı. 2018’in ikinci yarısında 3 bin 465 yetiştiriciye 2,2 milyon lira malak desteği, 5 bin 261 kişiye 131 milyon lira kırsal kalkınma desteği verildiğini açıkladı.

Söz konusu dönemde sertifikalı tohum ve fidan üretimi için 2,9 milyon lira destek ödemesi yapıldığını belirtti. Bakanlık olarak çiftçilerin her zaman yanında olduklarını söyleyen Pakdemirli, bir hafta içinde tüm bu saydığımız alanlarda toplamda 284 milyon liralık destek ödemesi yapılacağını müjdeledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum