Yatırım yapmaya başla!

Bir O Yana Bir Bu Yana Giden Ticaret Savaşları Baskısında Pariteler ve Küresel Endeksler

Yön belirsizliği derken yeniden negatife yakın bir baskı yaratan ticaret savaşları gölgesinde pariteler yön değiştirirken, Avrupa endeksleri düzeltmesini bitirdi ve yükselişe geçti.
Bir O Yana Bir Bu Yana Giden Ticaret Savaşları Baskısında Pariteler ve Küresel Endeksler

Spot altın dolarda hakim olan satıcılı görüntüye paralel satış tartında ağırlık kazanan işlemlerle dalgalanıyor. Ons altın bugün %0.24 değer kaybı ile 1.280,55 seviyesinden işlem görüyor. Değerli metal açılan satış pozisyonları ile 1.285 seviyesinden bu yana gevşemeye devam ediyor. Azalan risk algısı kaynak görülmesi halinde güvenilir liman talebindeki düşüşün sürebileceği düşünülebilir.

Öte tarafta küresel piyasalardaki düşürülen büyüme tahmini ve yatırımcının aklındaki resesyon şüphelerinin katılaşması halinde XAU/USD’ye olan talep artabilir. 1.283 $ seviyesindeki 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde çıkılması ihtimalinde altın için olası direnç 1.284,22 ve 1.285,71 seviyeleri olabilir.

Spot Brent Petrol %0.82 kayıp ile 60,64 $’dan, Mart vade Brent Petrol (LCOH9) ise %0.72’lik daralma ile 60,70 $’dan işlem görüyor. West Texas Intermediate Mart vadeli işleminde (CLH9) de değer kaybı görülürken değişim günlük bazda %0.61 düşüş ile 52,30 $ seviyesinden ticaretler gerçekleşiyor.

Japon Yen’i Dolara Karşı Değerlenirken İngiliz Sterlini Değer Kaybediyor

Dolara Karşı Japon Yeni'nde Primlenme, İngiliz Sterlininde Kayıp BaşladıYen büyüme korkularının meydanlarda gezmesi kaynaklı, bölgenin güvenilir arzına olan talep artışı ve dolar bazlı gevşemenin desteği ile yönünü yukarı çevirdi. %0.06 artış göstererek 109,66 seviyesinde takip edilen USD/JPY paritesi 109,59 seviyesinde takip edilen 20 günlük üssel hareketli ortalamasının üzerindeki dalgalanması ile iyimser bir görünüm sunabilir.110 noktasının psikolojik ve teknik açıdan önem arz ediyor olması bu bölgenin kırılması ile daha güçlü bir pozitif algının oluşmasına neden olabilir.

Brexit sürecinin uzayacağı düşünceleri yeniden güçlendi. İngilterenin Avrupa Birliği’nden ayrılık sürecinde yaşanan gelişmeler, Başbakan Theresa May’a muhalif taraftan gelen referandum ile tüm anlaşmaların kabul edilmesine yönelik bir teklif akılları biraz karıştırmış görünüyor. Ülke varlıklarından FTSE 100 endeksi %0,19 değer kaybı ile düşüşünü sürdürürken, 6.830 puanda gözleniyor.

İngiltere 10 yıllık hazine kıymet verimi ise %0.68 daralma ile %1.318’a düştü. GBP/USD ülke finansallarına paralel hareket ederken, günlük bazda %0.22’lik bir kayıp vererek 1,3039 seviyesinde. 50 günlük h.o.’da gözlenen 1,3010 seviyesinin üzerindeki kalıcılık ile 10 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu 1,3060 bandına bir işaret olarak okunabilir.

EUR/USD Belirsiz Gündemler Baskısındayken Asya ve Avrupa Endeksleri Toparlanıyor

Brexit ve Ticaret Savaşları Baskısında EUR/USD ile Toparlanan Küresel EndekslerBir o yana bir bu yana derken yeniden gündeme belirsizlik olarak düşen ticaret savaşları… Kısmi kapalı ABD hükümetinin negatif etkisi ve düşen dünya ekonomisinde beklenen olumsuz görüntü risk iştahını baskılayan bir kaynak olarak önümüze çıkıyor. Draghi’nin açıklamasından olası bir faiz değişikliği beklenmemekte. EUR/USD %0.19’luk düşüş gösterirken ticaret 1,359’dan gerçekleşiyor. Güncel seviyenin hareketli ortalamalara olan mesafesi değer kaybının süreceğine dair bir sinyal olabileceği gibi, ani değişikliğe neden olacak politik bir gelişme ters orantılı bir etki yaratabilir.

Tokyo Nikkei 225 endeksi bölgesinden negatif ayrışırken (-%0.09) 20.575’ten, Hong Kong Hang Seng endeksi %0.42 prim ile 27.121’den ve Güney Kore KOSPI’si %0.81 değerlenme ile 2.145 puandan günü tamamladı. Avrupa tarafındaki olumsuz görünüm bugünkü işlemlerde bir düzeltme olarak okunmaya olanak sağlayabilmesi açısından daha ılımlı bir hal aldı çünkü endeksler bugün artı işaret ediyor. Almanya DAX %0.29 ile 10.092, Fransa CAC 40 %0.27 ile 4.853 şeklinde hareket ederken FTSE 100 negatif duran ancak hafif toparlanma işareti veren bir tavırda izleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum