Yatırım yapmaya başla!

Ticaret Savaşından Etkilenen ABD’li Çiftçilere 6 Milyar Dolarlık Destek Yolda!

ABD Başkanı Donald Trump, sürdürmekte kararlı olduğu ticaret savaşının etkilerinden korunmaları için çiftçilere 6 milyar dolar ödeyecek. Detaylar aşağıda;
Ticaret Savaşından Etkilenen ABD’li Çiftçilere 6 Milyar Dolarlık Destek Yolda!

ABD Başkanı Donald Trump, yine tartışmalı bir haberle gündeme geldi. Buna göre, Trump yönetiminin ticaret savaşından kötü etkilenen çiftçilere 6 milyar dolarlık ödeme yapacağı kaydedildi. Eylül’ün ilk haftasında yapılacağı belirtilen ödemenin 4.7 milyar dolarlık kısmının mısır, pamuk, domuz, buğday, soya fasulyesi, süt ürünleri ve sorgum üreticilerine yapılacağı belirtildi.

ABD Tarım Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ayrıca gümrük vergilerinden etkilenen ülkelerden 1.2 milyar dolarlık alım yapacağı ve hayır kurumları aracılığıyla yardım dağıtacağı bilgilerine yer verildi.

Tüm bunların yanında, 200 milyon dolarlık bölümün çiftçilerin yurt dışı piyasalara erişim imkanı elde etmeleri için kullanılacağı söylendi.

Trump Ticaret Savaşının Etkilerinden Korunmaları için Çiftçilere 6 Milyar Dolar Ödeyecek!ABD Tarım Bakanlığı’nın bugünkü açıklamasında verdiği bilgilere göre, çiftçilere destek olmak amacıyla yapılacak ilk yardımın 4.7 milyar dolarlık ödeme olduğu aktarıldı. Federal hükümet ayrıca, “haksız misilleme ile hedeflenen mallar” içinden 1.2 milyar dolarlık satın alım planladığını dile getirdi.

Yardımın üçüncü kısmı da tarım ürünleri için dış pazarların geliştirilmesinde kullanılacak 200 milyon dolarlık harcama olarak belirlendi.

ABD'Li Çiftçilere 6 Milyar Dolarlık Destek Bazı ABD çiftlik ürünlerinin misilleme tarifelerinden kötü etkilenmesini gidermek amacıyla yapılacak 3 yönlü yardımın, ABD’de Eylül’ün ilk Pazartesi günü kutlanan İşçi ve Emekçi Bayramı’ndan hemen sonra başlatılacağı bildirildi. İlaveten açıklamada, ABD Tarım Bakanlığı’nın tarım sektörüne 12 milyar dolarlık yardım sağlamaya yetkili olduğunun üzeri çizildi.

ABD Tarım Bakanı Sonny Perdue, konuya ilişkin açıklamasında tarımın diğer ulusların misilleme yapması halinde mızrağın ucu olacağını her zaman bildiklerini söyledi.

ABD Tarım Bakanlığı Çiftçilere 6 Milyar Dolarlık Destek “Haksız ticaret tarifeleri olmasa bile çiftçiler üzerinde ekonomik baskıların olduğunu da biliyorduk” diyen Perdue, garanti edilmesi durumunda daha sonraki ödemelerle ilgili duyurunun önümüzdeki aylarda yapılacağını dile getirdi. Tüm bunların yanında Perdue ticaret promosyon parasının, ABD’li tarım ihracatçılarına diğer ülkelerin kısıtlamalarının olumsuz etkilerini hafifletmesi için yeni pazarları tanımasına ve onlara erişmesine yardımcı olacağını belirtti.

Amerikan Çiftlik Bürosu Federasyonu Başkanı Zippy Duvall da yaptığı açıklamada; “bizim Çin, Kanada, Meksika ve Avrupa Birliği’ne sattığımız mallar üzerindeki gümrük tarifelerinin ek yükü, birçok çiftçinin taşıyabileceğinden daha fazladır” dedi. İlaveten, bugünkü yardımların onlara nefes aldıracağını vurgulayarak; “bu ticaret savaşının gerçek çözümü, müzakere masasında sert bir duruş sergilemek ve ticari ortaklarla hızlı bir şekilde çözüm bulmaktır” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum