Yatırım yapmaya başla!

Ticaret Savaşı Ortasında İşletmeler Tüm Yumurtaları Aynı Sepete Koymamalı

Süregelen ABD-Çin ticaret savaşı ortasında işletmelere esnek olmaları ve tüm yumurtaları aynı sepete koymamaları önerildi. İşte detaylar;
Ticaret Savaşı Ortasında İşletmeler Tüm Yumurtaları Aynı Sepete Koymamalı

Hong Kong merkezli bir hazır giyim üreticisi göre süregelen ve öngörülemeyen ticaret savaşı ortasında işletmeler için esnek olmak ve para kaybetme riskini azaltmak için kendini korumak çok önemli.

Lever Style üst düzey yöneticisi Stanley Szeto, örnek olarak şirketinin sadece üretim merkezini Çin’den çıkarmak yerine tedarik zinciri risklerini yaymaya çalıştığını söyledi. Aynı zamanda Hong Kong Tekstil Konseyi’nin başkanlığını yapan Szeto, şu açıklamasıyla dikkat çekti:

“Yapmamız gereken şey, Trump’ın gelecek yıl kolaylıkla Vietnam’a tarifeler getirebileceğini veya başka birine ambargo koyabileceğini bilerek tüm yumurtalarımızı aynı sepete koymamaktır.”

Trump Vietnam Tarife Getirebilir Başka Ambargo Uygulayabilir Trump’ın öngörülemezliğine atıfta bulunarak birden fazla seçeneğe yatırım yapma ve riski azaltma önerisi veren Stanley Szeto, bu nedenle şirketlerin üretimi Çin’den taşımaktan daha fazlasını yapmaları gerektiğini önerdi. Kilit faktörü “olabildiğince esnek ve çevik olmak” ifadeleriyle açıklayan sektör yöneticisi; “Jeopolitik risklerimizi ve elbette maliyet enflasyonunu yaymak için kesinlikle daha fazla ülkeye bakıyoruz” dedi.

10 yıl önce Lever Style’ın tüm ürünlerini Çin’de imal ettiğini dile getiren Szeto, o zamandan beri artan maliyetlerden dolayı üretimin çoğunu ülke dışına çıkardıklarını anlattı.

Şirketler Üretim Çin Dışına Çıkarmak Fazla Şey Yapabilir Halihazırda üretimin Vietnam, Kamboçya ve Endonezya gibi ülkelerde yapıldığını da vurguladı. Ayrıca şirketin bir fabrika olarak yönetilme şeklini de değiştirmeye çalıştığını, örneğin tek başına gitmek yerine, bölgedeki üretim ortaklarıyla çalışmaya yöneldiğini söyledi.

Müşterileri arasında Coach ve Paul Smith gibi moda markaları olan firmanın yöneticisi; “Geçmişte insanlar fabrikalar kurar ve toprağı satın almak, tesisi inşa etmek, insanları işe almak için yıllarını harcarlardı ancak şimdi işlerin nasıl çok yönlü yapıldığını görüyoruz” dedi.

Bununla birlikte giysi üretimin yoğun iş gücü gerektirdiğini ve bu faktörün işletmenin esnekliğini sınırlayabileceğini öne sürdü. Emek yoğunluğu arttıkça işlerin etrafa yayılmasının daha zorlaştığını belirten Szeto, çevikliğin yanında onlara maliyet verimliliği kazandıracak en iyi kombinasyonu sürekli değerlendirdiklerini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum