Yatırım yapmaya başla!

Ticaret Savaşı, ABD Petrol Sevkiyatları Manzarasını Gölgeliyor

PVM Oil Associates analisti, ABD ham petrol sevkiyatları için görünüm üzerindeki başka bir kara bulutun devam eden ticaret savaşı olduğunu söyledi. İşte detaylar;
Ticaret Savaşı, ABD Petrol Sevkiyatları Manzarasını Gölgeliyor

Enerji analistleri, Çin’in Amerikan petrol alımını kısa sürede çarpıcı biçimde azaltabileceği yönündeki korkular arasında yükselen ticaret savaşının, ABD ham petrol sevkiyatları için manzarayı olumsuz etkilediği konusunda uyardı.

Sonuçta Washington ile Pekin arasındaki ticaret gerilimleri, bazı dış gözlemcilerin ABD petrol sevkiyatları için aşağı yönlü uyarılarını tetiklemişti.

PVM Oil Associates analisti Stephen Brennock da bir araştırma notunda; “ABD ham petrol sevkiyatları için görünüm üzerindeki bir diğer kara bulut, devam eden ticaret savaşı” dedi.

Ticaret Savaşı, ABD Petrol Sevkiyatları Görünüm Kara Bulut Çin’in geçen yılın bu zamanlarında ABD petrolünün en büyük alıcısı olarak ortaya çıktığını söyleyen Brennock, Çinli alıcıların şimdi Amerikan petrol alımlarını durdurmak için en güçlü aday olarak görüldüğünü dile getirdi. Bir zamanlar en büyük müşteriniz olan kişiyi kaybetmenin sürekli büyümeye yardım etmeyeceğini vurgulayan analist, bununla birlikte Çin alımlarındaki herhangi bir düşüşün diğer tüketicilere yapılan ihracattaki artışla dengelenebileceğini öne sürdü.

“Her şey düşünüldüğünde, ABD ham petrol ihracat mekanizması rekor kıran koşusunu sürdürmek için mücadele edebilir” ifadeleriyle endişeyi açıkladı.

Çin ABD Petrol Alımı Düştü Demek için Erken Trump’ın Çin ithalatına yüzde 10’luk ek vergi getirmesi, ardından yuanın kritik 7 seviyesini geçmesinin ardından Pekin’i para manipülatörü ilan etmesiyle petrol fiyatları 7 ayın en düşük seviyesine düşmüştü. Petrol fiyatları o zamandan beri bazı kayıplarını karşılarken, Brent petrol bugün öğleden sonra yapılan işlemlerde 59.08 dolar seviyelerinde, ABD Batı Teksas türü ham petrol ise 55.32 dolar seviyelerindeydi.

ClipperData’da emtia araştırma direktörü Matthew Smith, gelişmeler üzerine Çin’in ABD’den petrol alımının son haftalarda düşüp düşmediğini söylemek için hala “çok erken” olduğunu söyledi.

ClipperData kaynaklı verilere atıfta bulunan Smith, Meksika Körfezi’nden Çin için ayrılan son ham petrol yüklemesinin 6 Ağustos’ta yapıldığını, yüklemeler arasında bir haftadan fazla gecikmenin sıradışı olmadığını bildirdi. İlaveten, ticaret gerilimlerinden tek etkilenenin ham petrol olmadığını, ABD’den Çin’e yapılan herhangi bir sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) teslimatının Mart ayından bu yana kaydedilmediğini aktardı. Soya fasulyesi gibi diğer emtialara kıyasla ABD ham petrolünün Çin akışlarının gerçekten sağlıklı göründüğünü de öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum