Yatırım yapmaya başla!

Çin Devlet Medyası: Ticaret Görüşmeleri Eylül’de ABD’de Devam Edecek

ABD ile Çin arasındaki müzakereler bugün Şanghay’da Trump’ın tweetlerine verilen sert tepki ile sonlanırken Çin devlet medyası görüşmelere Eylül’de ABD’de devam edileceğini yazdı.
Çin Devlet Medyası: Ticaret Görüşmeleri Eylül’de ABD’de Devam Edecek

Dünyanın iki en büyük ekonomisi arasındaki müzakerelere bugün Şanghay’da yeniden başlanırken, görüşmeler Trump’ın tweetlerine verilen sert tepki ile sonlandı. Çin devlet medyası Xinhua, ABD ile Çin’in Şanghay’daki görüşmelerde Çin’in ABD’den artan tarımsal ürün alımlarını tartıştığını ve görüşmelere Eylül’de Washington’da devam edileceğini yazdı.

İki tarafın önemli ekonomik ve ticari konularda açık, verimli ve yapıcı söyleşiler yaptığını belirten Xinhua, Çin’in Amerikan çiftlik ürünleri alımını artırması ve ABD’nin bunun için uygun koşullar yaratmasını tartıştıklarını söyledi.

Xinhua ABD Çin Tarım ürün Satın Alım Tartıştı İlaveten bir sonraki üst düzey müzakere turunun Eylül ayında ABD’de gerçekleştirileceğini aktardı. Wall Street’in izlediği resmi bir Çinli gazete editörü olan Hu Xijin de aynı hissiyatı bir
Twitter gönderisinde paylaştı. Beyaz Saray ise henüz Salı günkü müzakerelerin sonucu ya da gelecekteki görüşmeler için bir yorum yapmadı. Xinhua, Şanghay’daki iki günlük görüşmelerin ABD’nin Huawei yasağı ve Çin’in fikri mülkiyet ihlalleri de dahil olmak üzere ticaret anlaşmazlığındaki diğer önemli ihtilaflarda fazla ilerleme kaydetmediğini bildirdi.

Sonuçta görüşmelerin ortasında Başkan Donald Trump, Çin’in iddia ettiği gibi daha çok ABD tarım ürünü almadığını söyleyerek Pekin’i eleştiren bir dizi tweet atmıştı.

Ticaret Görüşmeleri Eylül’de ABD’de Devam EdecekÇin’in son 27 yılın en kötü büyüme rakamlarını açıklamasına da atıfta bulunan Trump, karşı tarafın tarımsal ürünü satın almaya başladığına dair hiçbir işaretin bulunmadığını öne sürdü. İlaveten Çin’in 2020 başkanlık seçimlerinin sonucunu bekliyor olabileceğini de iddia etti.

“Muhtemelen Uyuşuk Joe gibi birinin yarışı kazanıp kazanamayacağını görmek için seçimlerimizi beklemeliler. Beklemeleriyle ilgili sorunları ise eğer kazanırsam, anlaşma şu anda müzakere ettiğimizden çok daha zor olacak ya da hiç anlaşma olmayacak” dedi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying ise görüşmeler hakkında bilgi sahibi olmadığını söylese de ABD tarafının tavrının değiştiğini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum