Yatırım yapmaya başla!

Ticaret Bakanlığı Nefes Kredisi’nde 3. Faza Geçiyor

Ticaret Bakanlığı tarafından ilk olarak 2016 yılında başlatılan Nefes Kredisi uygulamasında 3. faza geçiliyor. İşte detaylar;
Ticaret Bakanlığı Nefes Kredisi’nde 3. Faza Geçiyor

Ticaret Bakanlığı’nın 2016 yılında başlattığı Nefes Kredisi uygulamasında üçüncü faza geçiliyor. Reel sektöre düşük faizli 12,5 milyar lira kredi sağlayan bakanlık, şimdi de firmaları artan döviz kurlarından korumak için 3. faz kredi şartlarını duyurmaya hazırlanıyor. Duyuru, TOBB ve bankaların çalışmalarından sonra yapılacak.

Ticaret Bakanlığı piyasanın ihtiyaçları doğrultusunda ekonomiye destek vermek için son dönemde verilen destek ve alınan önlemlere bir yenisini daha ekledi.

Ticaret Bakanlığı Ekonomi Destek

Düşük faizli kredi şartları hakkında yakında açıklama geleceğini duyuran Ticaret Bakanlığı, “Bakanlığımız son dönemdeki kur artışı ve diğer gelişmelerden, reel sektör temsilcilerimizi korumak amacıyla TOBB, odalar ve borsalar ile Nefes Kredisi’nde üçüncü faza geçilmesi için çalışma başlatmıştır,” şeklinde açıklama yaptı.

2016’da piyasaya 5 milyar lira destekle başlayan Nefes Kredisi, 2018 başında 7,5 milyar lira düşük faizli kredi imkanı sunulmuştu.

Nefes Kredisi 3. Faz

Açıklanan mali politika ve tedbirlere paralel olarak Nefes Kredisi’nde üçüncü faz kısa süre içerisinde başlatılacağı da belirtildi. TOBB, oda ve borsalara yapılacak kaynak aktarımı ile kamu ve özel bankalarla güç birliğinde KOBİ’lere düşük faizli kredi sağlanacağı açıklandı.

Bir diğer destek ise Savunma Sanayi Başkanlığından geldi ve dolar olarak verilen teminatların TL’ye çevrileceği açıklandı.

Savunma Sanayi Başkanlığı TL Teminatı

Savunma Sanayi Başkanlığı, imzalanan sözleşmeler kapsamında dolar olarak verilen teminatların Türk lirasına çevrileceğini ve ilk defa imzalanacak sözleşmeler kapsamında verilecek olan teminatların Türk lirası cinsinden belirleneceğini açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum