Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY’den Öğretmenlere İndirim Müjdesi!

Türk Hava Yolları kampanyalarına devam ediyor. Şehit ve gazi yakınlardan sonra şimdi de öğretmenlere indirim uygulanacağını açıkladı. İndirimin detayları haberde...
THY’den Öğretmenlere İndirim Müjdesi!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türk Hava Yolları (THY), özel kampanyasını duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı öğretmenlere yurt içi uçuşlarda yüzde 20 indirim uygulayacağını açıkladı. İç hat öğretmen indiriminden faydalanılacağı ve seyahat döneminin 1 Kasım 2022- 20 Nisan 2023 tarihlerini kapsayacağı aktarıldı.

Türk Hava Yolları, 1416 sayılı Kanun kapsamında yurt dışı öğrenimine gönderilen bursiyerler ile bakmakla yükümlü oldukları eş ve çocuklarına yurt dışı uçuşlarında, yüzde 25 indirim uygulanacağını bildirdi. İndirimden faydalanan kişilere 40 kg’ı geçmemek kaydıyla tek parça veya parça başına 23 kg’ı geçmemek kaydıyla 2 parça bagaj hakkı sunulacağını ifade edildi.

Üç Kişi ve Üzeri Ailelere İndirim

Ayrıca iç hat uçuşlarında birlikte seyahat edecek üç kişi ve üzeri ailelere de ekonomi sınıfında geçerli yüzde 20 indirim imkanı sunulacak.

Yurt içi uçuşları kullanacak ailelere yönelik başlatılan kampanyada Miles&Smiles üyesi yolcuların 11 Nisan 2023’e kadar biletlerini almaları şartıyla 1 Kasım 2022-13 Nisan 2023 tarihleri arasında indirimli seyahat edebilecekler.

Kampanyanın THY’nin tarifeli seferlerinde geçerli olacağı ifade edildi. Anadolujet seferleri ve Kıbrıs uçlarının kapsam dışında kalacağı aktarıldı. Kampanya ile detaylı bilgiye “www.turkishairlines.com/tr-tr/kampanyalar/aile-indirimi” internet adresinden ulaşılabilecek.

GCM Yatırım Banner

Şehit ve Gazi Yakınlarına İndirim

THY’nin indirimli tarife uygulamaları sadece öğretmenlerle sınırlı kalmadı. Geçtiğimiz günlerde şehit ve gazi yakınları ile gazilere de bir kampanya uyguladı.

Duyuru Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi sitesinden yapıldı. Uçak biletlerinde 1 Aralık’tan itibaren yüzde 50 indirim uygulanacağı açıklandı. Ayrıca indirimden faydalanacak vatandaşların acenteye gitmek zorunda kalmayacakları dile getirildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.