Yatırım yapmaya başla!

THY’den İngiltere ve ABD’ye Uçana Ücretsiz Laptop!

Türk Hava Yolları (THY), İngiltere ve ABD'ye uçan yolcularına ücretsiz laptop dağıtacağını açıkladı! HAVELSAN'dan da müşterilerinin kullanabilmesi için tablet satın alan THY'de yeni dönem başlıyor! İşte detaylar;
THY’den İngiltere ve ABD’ye Uçana Ücretsiz Laptop!

1933 yılından itibaren hizmet veren ve dünyanın en tanınmış havayolu şirketlerinden bir tanesi haline gelen Türk Hava Yolları; İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri uçuşlarında yolcularına ücretsiz laptop dağıtma kararı aldı. Yaklaşık 3 milyar liralık net gelire sahip olan THY; 117 ülkede hizmet veriyor. Özellikle de birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı reklamlarıyla dikkat çeken Türk Hava Yolları, şimdi de yeni uygulamasıyla çok konuşulacak gibi görünüyor.

Bazılarını sevindiren, fakat bazılarını da sinirlendiren bu uygulama, uçaklarda teknolojik cihaz yasağı ile birlikte geldi. Amerika ve İngiltere tarafından getirilen bu yasağın ardından, HAVELSAN ile kabin içi eğlence sistemleriyle ilgili anlaşmaya varan THY, şimdi de yolcularına ücretsiz laptop dağıtacağını duyurdu. İşte Türk Hava Yolları’nın yeni uygulamasıyla ilgili detaylar;

THY, HAVELSAN’dan Sonra, DELL ile Anlaştı!

THY, HAVELSAN'dan Sonra, DELL ile Anlaştı!Halihazırda Türkiye’nin en itibarlı markalarından biri olarak gösterilen Türk Hava Yolları, ABD ve İngiltere tarafından getirilen “kabin içerisinde telefon harici herhangi bir elektronik cihazın sokulamayacağı” ile ilgili yasağın arından HAVELSAN ile masaya oturdu. Seyahat süresince müşterilerinin kullanabilmesi için 900 adet yeni tablet siparişi verdi.

Müşterilerin kablolu ve kablosuz olarak kullanabilecekleri bu tablet bilgisayarların ardından, DELL ile ortaklığa giden THY; ABD veya İngiltere uçuşlarında yolcularına laptop dağıtacağını açıkladı. Yapılan açıklamada “Business Class” yolcularının bu hizmetten yararlanabileceği duyuruldu.

Ücretsiz Laptoplardan Sadece “Business Class” Yolcuları Yararlanabilecek!

Ücretsiz Laptoplardan Sadece "Business Class" Yolcuları Yararlanabilecek!Elbette ki THY tarafından dağıtılacak olan bu laptopları kullanabilmenin tek şartı Business Class yolcusu olmanızla sınırlı değil. Özellikle de ABD ya da İngiltere gibi uzun mesafeli iş seyahati gerçekleştirenler, dizüstü bilgisayarları olmadığı için sıkıntılı bir yolculuk geçiriyorlardı. Türk Havayolları ise resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayla ücretsiz dizüstü bilgisayar dağıtılacağını açıkladı.

DELL ile anlaşıp ücretsiz laptop dağıtacağını açıklayan Türk Hava Yolları’nın en büyük şartlarından bir tanesi de yolcuların kişisel laptoplarını uçuştan önce kendilerine teslim edilmesi. Müşteriler bu şart yerine getirildiği takdirde daha uçağa binmeden, ücretsiz  dizüstü bilgisayarlarına kavuşabilecekler.

THY Bugün İtibariyle Ücretsiz Laptop Dağıtımına Başladı!

THY Bugün İtibariyle Ücretsiz Laptop Dağıtımına Başladı!Getirilen teknolojik cihaz yasaklarıyla birlikte Türk Hava Yolları’nın bu tarz bir çalışma içerisinde olduğu biliniyordu. Dün itibariyle THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, bugün itibariyle ücretsiz laptopların dağıtımına başlanacağını duyurdu. Bugünün sabah saatlerinde atmış olduğu tweetle de “ABD uçuşlarında Business yolcularına laptop verilmeye başlandığını” açıkladı.

24 Şubat 2017 tarihine kadar %49’u devlete ait olan THY’nin hisselerinin daha sonra Türkiye Vakıf Fonuna devredilmesine karar verilmesi geniş çaplı eleştirilere konu olmuştu. Her zaman için müşterilerinin memnuniyetini önemseyen Türk Hava Yolları’nın bu dağıtımı Business Class ile sınırlandırması ve Ekonomi Sınıfı’na dağıtmayacak olması da yeni bir tartışmayı gündeme getirebilir. Peki, THY’nin vermiş olduğu bu kararla ilgili sizlerin düşünceleri nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum