Yatırım yapmaya başla!

THY’den Seçim Sebebiyle Biletini Değiştirmek İsteyenlere Müjde!

Türk Hava Yolları, 24 Haziran genel seçimleri sebebiyle biletinde değişiklik yapmak isteyen yolculara, cezasız değişim hakkı tanınacağını duyurdu. İşte detaylar...
THY’den Seçim Sebebiyle Biletini Değiştirmek İsteyenlere Müjde!

Tur Operatörleri Platformu Sözcüsü Cem Polatoğlu, erken seçim sebebiyle rezervasyonunu iptal eden kişilere, ücretlerinin iade edileceğini bildirmişti. Aynı zamanda tatilini bir gün kısaltıp oyunu kullanmaya gelecek olanlara da kolaylık sağlanacağı söylendi.

Şu günlerde gündemin en önemli konusu olan seçimle ilgili gelişmeler sürerken, tatilciler için sevindirici bir haber de Türk Hava Yolları’ndan geldi. Türk Hava Yolları (THY), bilet değişikliği yapmak isteyen yolcularından herhangi bir ceza kesilmeyeceğini söyledi.

THY Genel Müdürü Bülent Ekşi, 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’ne yönelik aldıkları kararı açıkladı.

Buna göre; oy kullanabilmek için uçuş biletini değiştirmek isteyen kişiler için cezasız değişiklik hakkı getirildiğini bildirdi. Bülent Ekşi; “Vatandaşlarımız çok rahatlıkla aldıkları biletleri cezası olmadan 24 Haziran’ı düşünerek değiştirebilirler.” açıklamasında bulundu. Bunun yanında uçuşlarla ilgili yeni talep gelmesi halinde de bu talepleri karşılamak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Seçimin önemine değinen Ekşi, THY olarak milletimizin serbest ve rahat bir şekilde oylarını kullanabilmeleri için çalışmalara başladıklarını söyledi.

İstanbul’da açılacak olan 3. Havalimanı hakkında da değerlendirmede bulunan THY Genel Müdürü, Türk sivil havacılığının önünü açacak bir proje olduğunu, aynı zamanda THY’nin daha hızlı büyümesine de katkı sağlayacağını ifade etti. Yeni havalimanının açılması için belirlenen tarihin 29 Ekim olduğunu hatırlatan Ekşi, bütün aşamaların tamamlanması halinde ülkenin gayrisafi milli hasılasına %5 civarında katkı sağlayacağını belirtti.

3. Havalimanı ile 250 bine yakın yeni istihdam sağlanacak ve yurt dışından daha fazla yolcu Türkiye’ye gelecek.

Bülent Ekşi bu sözlerinin yanında; Güneydoğu tanıtımına büyük önem verdiklerini, özellikle de bölgeye turist çekebilmek için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Bu doğrultuda Diyarbakır uçuşlarında dolululuk oranının %80’in üzerine çıktığını söyleyen Ekşi, bu şehrin kültür, tarih ve inanç turizmi açısından çok önemli bir konumda olduğunu, birçok medeniyete ev sahipliği yapması bakımından da daha çok turist alması gerektiğini dile getirdi. Bölgeye çekilen turistler sayesinde, yeniden cazibe merkezi haline getirilmesine katkı sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Turizm kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum