Yatırım yapmaya başla!

Türk Hava Yolları, Mobil Uygulaması Aracılığıyla 2018’de 4.1 Milyon Bilet Satışı Gerçekleştirdi

Türk Hava Yolları (THY), seyahat edeceklerin yolculuklarını planlamasında oldukça kolaylık sağlayan mobil uygulaması üzerinden 2018 yılında 4,1 milyon adet bilet satışı yaptı.
Türk Hava Yolları, Mobil Uygulaması Aracılığıyla 2018’de 4.1 Milyon Bilet Satışı Gerçekleştirdi

Türk Hava Yolları ile seyahat eden yolcular, 2018 yılında hava yoluna ait mobil uygulama üzerinden 4.1 milyon adet bilet satın alma işlemi gerçekleştirdi. Bu mobil uygulama, geliştirmeler ve hizmete sunulan yeni özelliklerin sayesinde yolcular için oldukça güvenilir bir seyahat asistanına dönüştü. Mobil uygulama ayrıca, 2018’de 75,2 milyon yolcu sayısıyla rekoru yakalayan THY’nin performans başarısına bir katkı sağladı.

Dünyaca ünlü havayolu şirketi THY, geçtiğimiz günlerde yılın ilk çeyreğinde elde ettiği bilançoyu açıklamış ve ardından firmanın 2019’un ilk üç aylık döneminde 1.25 milyar TL ile 667.6 milyon TL’lik zarar ettiği ortaya çıkmıştı. Kaydedilen bu zararın piyasa beklentisinin üzerinde olduğu biliniyordu.

Bununla birlikte dünyaca ünlü havayolu şirketinin mobil uygulaması 2017’de uygulama marketlerinden 2 milyon 502 bin kez indirilmişti. Bu rakam 2018’de %20 arttı ve 3 milyona ulaştı. Uygulamadaki yeni ara yüzler ve sunulan farklı hizmetler, yolculardan büyük beğeni kazandı.

THY’nin mobil uygulaması Android ve IOS sistemine sahip akıllı telefonların uygulama marketlerinden edinilebilmekle birlikte, en çok ilgiyi Türkiye’den sonra Almanya’da gördü.

THY'nin Mobil Uygulaması En Çok İlgiyi Türkiye'den Sonra Almanya2,da gördü.Geçtiğimiz yıl Türkiye’de uygulamayı indiren kullanıcı sayısı 1 milyon 445 bin iken, bu sayıyı 212 bin ile Almanya takip etti. Uygulamayı en çok kullanan ilk beş ülke ise sırasıyla; Türkiye, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ve Rusya olarak kaydedildi.

Bunlarla birlikte bilet satın alma işlemini mobil uygulama üzerinden gerçekleştiren THY yolcularının %66’sı tek yönlü seyahat etti. Seyahatini gidiş-dönüş olarak planlayan yolcuların oranı ise %32 olarak belirlenirken, çoklu uçuş gerçekleştirenlerin oranı %2 olarak kaydedildi.

Mobil uygulamanın önceki sürümlerinde kullanıcıya yalnızca Türkçe ve İngilizce dillerinde hizmet veren uygulamaya, güncellemeler ile birlikte Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve İtalyanca dilleri de eklendi.

Güncellemelerle Birlikte Bazı Diller EklendiBunlara ek olarak THY, mobil uygulamanın yanı sıra web sitesinde misafirlerini 12, çağrı merkezinde ise 14 farklı dil ile karşılıyor. Havayolu şirketinin mobil uygulaması sayesinde yolcular, hızlı bir şekilde bilet satın almakla birlikte, mil işlemlerini de gerçekleştirebiliyor.

Tüm bu hizmetlerin yanında mobil uygulama yolculara rezervasyon yönetebilme hakkını da tanıyor. Yolcular kayıtlı uçuşlarını görüntüleyebiliyor. Uygulama ayrıca kullanıcısını tanıyor ve THY ile yolculuk yapmış yolcuların geçmiş seyahat tercihleri ve beğenilerine göre özel öneri ile tercihlerini sunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum