Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

THY, China Eastern ile Masaya Oturdu: İş Birliği Yapıldı

Çin’in önde gelen havayolları şirketi olan China Eastern ile THY arasında iş birliği yapıldı. Uçuşlar başladı. İşte detaylar;
THY, China Eastern ile Masaya Oturdu: İş Birliği Yapıldı
HABER GİRİŞ

Türk Hava Yolları, pandemi sürecinin ve Türkiye – Çin pazarının canlanmasının ardından China Eastern Havayolları’nın İstanbul’a sefer düzenleme kararı aldığını açıkladı. Bu karar kapsamında China Eastern Havayolları buğu ilk seferini gerçekleştirdi. Şangay – İstanbul hattında gerçekleşecek uçuşların haftalık 3 frekans olarak karşılıklı icra edileceği paylaşıldı.

Şangay’da gerçekleşen toplantıda, iki hava yolu arasında iş birliğinin geliştirilmesi ve genişletilmesi konusunda mutabakata varıldı.

THY Genel Müdürünün Açıklamaları

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin sahip olduklarıyla yetinmeyen ve mevcut uçuş ağı ile önemli bir şirket haline geldiğini söyledi.

Çin pazarında büyümeyi sağlayacak gerekli aksiyonları almaya devam edeceklerini belirten Ekşi, her bir ortağın büyümesini sağlayacak tüm adımlara öncülük edeceklerini vurguladı. China Eastern Havayolları ile imzalanan mutabakat anlaşması ile THY’nin kapasitenin ötesini hedefleyeceğini bildirdi.

China Eastern Havayolları CEO’su Li Yangmin ise anlaşma ile iki ülke arasındaki ticaretin ve istihdamın kolaylaşacağını ifade etti. İki hava yolu şirketi için ortak bir gelecek için hizmetler ve uçuş ağı alanlarında iş birliği yapmayı ve geliştirmeyi sabırsızlıkla beklediklerini söyledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.