Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

THY, Açılışta 2 Ayın En Yükseğini Gördükten Sonra Düşüyor

Türk Hava Yolları hisselerinin haftalık bazda iyi performansı bugünkü açılışta 13,12 lirayı görmesiyle 2 ayın en yüksek seviyesine işaret etti.
THY, Açılışta 2 Ayın En Yükseğini Gördükten Sonra Düşüyor

Türk Hava Yolları hisselerinin sağlam performansını koruduğu haftada bugün açılışta 2 ayın en yüksek seviyesi kaydedildi. Hisseler, hafta başına borsa ve küresel piyasalar genelinde yaşanan gerilemeden fazla etkilenmezken, dünkü işlemlerde 1 ayın zirvesine yakın seyretmişti.

Hisseler, Eylül ayının ortasından bu yana güçlü bir yükseliş ivmesi gösteriyor. Eylül ayının ilk 15 gününde gerileme kaydeden hisseler, son 15 günde kazançlarını yerine koymaya çalışıyor. Şirket uçak içi ikram hizmetini bugün başlatacakken, Avrupa’daki sefer liderliğini de korumaya çalışıyor. Günlük 1221 sefer ile Avrupa’da en çok uçan 2. şirket oldu.

Türk Hava Yolları hisseleri (THYAO) açılışta 13,12 lira ile 2 ayın en yükseğini gördükten sonra kazançlarının bir kısmını vererek ilerlemeye başladı.
THY Hisseleri Yüzde 0,15 Gerileme
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 13,10 liraya kadar yükselerek 1 ayın en yüksek seviyesi olan 13,09 lirayı geçmişti. Kapanışı 13,05 liradan gerçekleştiren THY hisseleri, yeni güne 13,1 liradan başladı. Açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içerisinde 13,12 liraya kadar yükselmeyi başaran hisseler, 16 Temmuz’dan bu yana görülen en yüksek seviyeyi kaydetti.

THY hisseleri açılıştaki güçlü performansın ardından kazançlarının bir kısmını verdi ve 12,98 liraya kadar geriledi. Ancak buradan yeniden yükselen hisseler, 13 lira sınırında kalmayı başardı. TSİ 10:35 sularında ise %0,15 oranında ekside 13,04 liradan el değiştirmeye başladı.

Hisselerin yukarı yönlü ivmesini sürdürmesi durumunda kısa vadede 13,10 ve 13,18 lira seviyeleri direnç noktaları olarak karşımıza çıkıyor. Hisselerin aşağı yöne yönelmesiyle birlikte 12,96 ve 12,90 lira seviyelerin destek noktaları bulunuyor.

Hisselerin fiyat performansını incelediğimizde ise haftalık %6,11 değer kazancına işaret ettiği görülüyor. Aylık %4,16 yükselen hisseler, yıllık periyotta %2308 oranında kazanç elde etmiş durumda.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum