Yatırım yapmaya başla!

Türk Hava Yolları’nın 2019 Ekim’de Taşıdığı Yolcu Sayısı 6,6 Milyon Oldu!

Hava yolu taşımacılığının liderlerinden Türk Hava Yolları (THY) bu yılın Ekim ayında taşıdığı yolcu sayısını artırdı.
Türk Hava Yolları’nın 2019 Ekim’de Taşıdığı Yolcu Sayısı 6,6 Milyon Oldu!

86 yıldır sayısız yolcusunu dünyanın farklı yerlerine taşıyan Türk Hava Yolları (THY), sektördeki başarısını her geçen gün artırıyor. Bununla birlikte hizmet kalitesini, filosunu, destinasyonlarını ve hizmet verdiği müşteri sayısını da sürekli yukarı çeken firma, 2019 yılını turizm sektöründeki canlılığın da etkisiyle oldukça verimli geçirdi.

2019 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını kısa zaman önce açıklayan hava yolu devi, 3 milyar 707 milyon liralık net kar gerçekleştirdiğini duyurmuştu.

Yüksek ciro rakamlarının yanı sıra cirosunu da artıran THY’nin Basın Müşavirliği tarafından gelen açıklama, 2019’un Ekim ayındaki doluluk oranının %83,3 olduğunu bildirdi. Bunun yanında dış hat doluluk oranının %82,9 ve iç hat doluluk oranının %86,2 seviyesinde olduğu açıklandı.

Yolcu taşımacılığının yanı sıra kargo ve posta taşımacılığı alanında da oldukça başarılı olan THY, aynı dönemdeki kargo ve posta taşımacılığı hacmini 2018 yılının aynı dönemine göre %7,9 artırdı.

THY Kargo ve Posta Taşımacılığı Hacmi ArttıYılın 10 aylık döneminde THY’nin gerçekleştirdiği kargı ve posta taşımacılığı da geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla %9,3 arttı ve 1,3 milyon ton seviyesine yükseldi.

Yapılan açıklama ayrıca dıştan dışa transfer yolcu taşımacılığının %8 ve dıştan dışa transfer yolcular hariç dış hat yolcu sayısının %9,7 oranında artış kaydettiğini ortaya çıkardı. Bu dönemde dıştan dışa yolcu sayısının %4,3 arttığı tespit edildi. THY’nin Ekim ayında taşıdığı toplam dış hat yolcu sayısı 2018’in Ekim ayına göre %8,8 arttı. Bu rakam yılbaşından bu yana kaydedilen en yüksek artışa işaret etti.

THY için oldukça önemli pazarlar arasında gösterilen Orta Doğu ve Uzak Doğu’daki yolcu sayılarının kaydettiği çift haneli büyümelerle sırasıyla %11,5 ve %11,4 arttığı açıklamalarda verilen diğer bilgiler arasındaydı.

Açıklamada Ocak-Ekim dönemine ilişkin bilgiler de yer aldı. Buna göre 2019’un ilk 10 ayında taşınan yolcu sayısının 63,1 milyona işaret ettiği belirtildi.

10 Ayda Taşınan Yolcu Sayısı 63,1 MilyonOcak-Ekim 2019 yılındaki toplam yolcu doluluk oranı %81,6 seviyesinde belirlendi. %80,9 olarak belirlenen yurt dışı yolcu doluluğunun yanında yurt içi doluluk oranı %86,4 seviyesinde kaydedildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum