Yatırım yapmaya başla!

Türk Hava Yolları 2019’da 1000 Pilot ve 1600 Kabin Memuru Alacak

Türk Hava Yolları her yıl olduğu gibi 2019 yılına da ekibini büyüterek girmek istiyor. 2019 yılında 1000 yeni pilot ve 1600 kabin memuru alacaklarını duyurdu.
Türk Hava Yolları 2019’da 1000 Pilot ve 1600 Kabin Memuru Alacak

Türk Hava Yolları (THY) büyümesine bağlı olarak her sene hem kokpite hem de diğer birimlere personel alımı gerçekleştiriyor. Yeni havalimanına geçişle Turkish Ground Services şirketi için 1600’e yakın personel alınacağından bahsedilmişti. Daha öncesinde ise bin pilot alacaklarının sinyalini vermişlerdi.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, büyümelerine bağlı olarak her yıl personel alımı gerçekleştirdiklerini dile getirerek 2019 planını açıkladı.

THY’ye 2019 yılında 41 yeni uçak geleceğini ifade eden Ekşi, bazı uçakların filodan çıkarılacağını da söyledi. Filonun genişlemesine bağlı olarak gelecek yıl 1000 pilot ve 1600 kabin memuru alımı yapılacağını belirten Ekşi, gençlere seslendi.

Ekşi, “Özellikle genç arkadaşlarımız, hem bizim hem iştiraklerimizin web sitelerini takip edip, kendilerine uyan iş ilanlarına müracatta bulunsun. Havacılık sektörünün çıtasını gençlerle yükseltelim,” ifadelerini kullandı.

THY’nin büyümesinin sürdüğünü belirten Ekşi, İstanbul Havalimanı’nın mekansal büyüklüğüne bağlı daha fazla eleman alındığını söyledi.

İstanbul Havalimanı’nın tüm fazlarıyla tamamlandığında 250 bine yakın personel çalıştıracağını açıklayan Ekşi, “Biz de doğal büyümemize bağlı olarak eleman alıyoruz,” şeklinde konuştu. İstanbul Havalimanı ile daha fazla büyüme yakaladıkları takdirde en büyük hedeflerinin daha fazla personel almak olduğunu dile getirdi.

Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı sayesinde Türk sivil havacılığına ve Türkiye’ye büyük katkılar sağlanacağı sözlerini de yineledi.

Herkesin yeni havalimanı ile gurur duyması gerektiğini anlatan Ekşi, THY’nin yeni seferleri hakkında da bilgiler paylaştı. Ankara’dan yurt dışında Roma, Londra, Bağdat ve Bakü’ye sefer yapması için bazı izinlerin alındığını dile getiren Ekşi, bazı izinler için de çalışmaya devam ettiklerini ifade etti. Ekşi, başkenti doğrudan yurt dışına bağlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile THY arasında imzalanan protokol kapsamında Avrupa’dan Antalya’ya direkt sefer yapılması için strateji belirlediklerine de işaret etti. Buradaki amacın ise turist sayısının artırılmasının yanında ülkeye daha çok para bırakacak turist gelmesi olduğunu söyledi. İstanbul’un ana hub olmaya devam edeceğine dikkat çeken Ekşi, Ankara’nın ikinci hub olacağını ve Antalya’ya da turizm hub’u olacağını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum