Yatırım yapmaya başla!

Kritik Zirve Öncesi Theresa May’in Yeni Bir Planı Yok!

Brexit'in ertelenip ertelenmeyeceğinin belli olacağı zirve öncesi Başbakan Theresa May'in yeni bir planı olmadığı söyleniyor.
Kritik Zirve Öncesi Theresa May’in Yeni Bir Planı Yok!

Avrupa Birliği milletvekillerinden Manfred Weber, İngiltere Başbakanı Theresa May’in Brexit çıkmazının üstesinden gelmek için yeni fikirlere sahip olmadığını ve bunun gecikme için karar verilmesini zorlaştırdığını söyledi.

AB, Brexit’e ikinci bir uzatmanın verilip verilmeyeceğine karar vermek için bugün kritik bir zirve düzenliyor.

Manfred Weber Brexit YorumuWeber, “Şu an için şunu söylemeliyim ki; Theresa May büyük bir yeni yöntemle geri döndüğünü görmüyorum,” dedi. AB Komisyonu başkanlığına aday olan Weber, Avrupa Parlamentosu Üyesi (MEP) ve Avrupa Halk Partisi Başkanı olarak tanınıyor.

Weber, Londra’nın ne yapmak istediğine dair yeni bir fikrinin olmadığını dile getirirken, “Bu yüzden daha fazla uzatma konusunda çok eleştirelim. Ancak bizi ikna etmek Theresa May’e bağlı” ifadelerini kullandı.

27 Avrupa ülkesi geçen ay İngiltere’nin ayrışına yönelik ilk gecikmeyi ilgili şartlarla birlikte açıklamıştı.

27 AB Ülkesi Geçen Ay Erteleme VerdiTheresa May ise Brexit anlaşması için yapılan oylamada üç kez mağlubiyet yaşadı. Anlaşaması kendi partisinin içinde sert eleştirilirken May, Brexit’in neye benzemesi gerektiği konusunda bir fikir birliği aramak için muhalefet lideri Jeremy Corbyn ile görüşmeye başladı. Ancak geçen hafta başlayan çapraz parti görüşmelerinden de herhangi bir sonuç alınamadı.

May, herhangi bir fikir birliğine varılamaması nedeniyle 30 Haziran’a kadar yeni bir erteleme talebinde bulundu. AB Komisyonu Başkanı Donald Tusk ise 12 aylık bir süre verilmesine yönelik taslak öneri hazırladı. Weber, “Mesaj, açıklama yapılmadan uzama değil. İngiltere tarafından bir açıklığa ihtiyacımız var,” dedi.

Weber, “Ne elde etmek istediklerini, ne yapmak istediklerini, sonraki adımların neler olacağı fikrine ihtiyacımız var,” ifadelerini kullandı.

İngiltere Ne İstediğine Karar VermeliFarklı Avrupa başkentleri, İngiltere’nin ayrılmasını geciktirmek için Londra’dan çok iyi bir nedene ihtiyaçları olduğunu söyledi. Örneğin; Fransa bakanları, kalıcı bir uzatma olamayacağını açıkça belirttiler.

Weber’e göre; ülkenin ne istediğini netleştirmek için genel bir seçim veya ikinci bir referandumla halka geri dönmek için iyi bir sebep olacaktır. Weber, “Ama yine de karar vermek İngiliz arkadaşlar kalmıştır. Kısa vadeli bir uzatma, ilerlemenin en uygun yoludur. Asıl soru İngiltere’nin süreci tartışmak için daha fazla zaman ihtiyacı olmaması değil, karar vermeye hazır olup olmadığıdır,” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum