Paylaşım
in G+

The Weather Channel Florence Kasırgasını Unreal Engine ile Simüle Etti

 

Bilindiği üzere ABD’nin kuzey bölgesi bir süredir Florence Kasırgasının yoğun etkisi altında. Tüm zamanların en tehlikeli kasırgalarından biri olduğu belirtilen kasırga, 4 metreye varan sel suları ile şehirleri etkisi altına almış durumda. ABD’nin hava durumu kanalı The Weather Channel ise bu şiddetli doğa olayını, simüle ederek izleyenlerine aktardı.

Tv kanalı büyük hasar yaratan Florence Kasırgasını, Epic Games’in dünyaca ünlü oyun motoru Unreal Engine kullanarak izleyicilere aktardı. Hazırlanan videoda kasırganın şiddeti gözler önüne serildi. Saatte 150 kilometreyi bulan rüzgarlar ve devamında gelen sel felaketi, karşısına çıkan her şeyi yerle bir ediyor.

Videoda meteoroloji uzmanı Greg Postel, sel sularının şehirlerde ne gibi etki yaratacağını arkasında dönen simülasyon ile anlatıyor. Hava durumu kanalının tasarım başkan yardımcısı Michael Potts ise kasırga simülasyonunun insanlara gerçek olabileceğini göstermek için hazırladığını belirtti. Kanalın simülasyonu yayınladığı sırada, bugüne kadar en yüksek seviyede etkileşime ulaştığı açıklandı. Etkileyici simülasyonu videodan izleyebilirsiniz.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur