Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

En Akla Yatar Tesla Pick-up Yorumu!

Bu zamana kadar Tesla'nın çıkacak kamyonet modelini uçuk gösteren tasarımcıların aksine şimdi ki en mantıkı olanını yansıtıyor.

Elon Musk’ın model genişletme çabaları çoğu zaman geç ve sonuçsuz kalsa da kamyonet araç girişimine çok hevesli olduğu uzaktan görülebiliyor. Model S ile başlayan otomotiv hayatı Model X, 3, Y şeklinde devam ederken dün itibariyle Musk, Semi Truck aracının 2020 yılı sonunda ancak bantlara alınabileceğini söyledi.

Sınıf araçlarını tamamlamak için eksik kalan kamyonet adına da bir oluşuma girecek olsa da henüz maddi ve manevi yetersizlikler buna izin vermiyor. “Kesinlikle böyle olmalı” başlığımız altında verdiğimiz Tesla Pick-up tasarımına karşı daha makul ve olası yeni bir çalışma geldi. Çizim yapan kişi elektrikli ticariyi uzay araba gibi göstermektense, kılavuzunu Model X yaparak mantıklı bir şey ortaya çıkarmış.

The Sketch Monkey, belki Musk’ın da kafasında olan bir model şeklini ortaya çıkarmış.

Profilden izlediğimiz Tesla aracını görür görmez “evet, Tesla eğer ki pick-up yapacaksa bundan farklı olması söz konusu değil” yorumunu yaptırdı. Öncekiler zaten neden uzay çağı araç yüzünde çizildi ki? Monkey ilk, SUV aracın çatı işlemleriyle dönüşüm işine başlamak olmuş.

Bilgisayar programında gerçekleştirdiği tasarımda çatı kısmı biraz daha uzatılarak, arka camdan itibaren geriye doğru silinip, açık kasa bölümü ortaya çıkarıldı. Geri kayan kapı çizgileri pick-upa göre uyarlandı. Alt eşikler düzgün bir çizgiye alınıp, çamurluk içleri boşaltılarak, lastikler birebir kamyonet duruşuna getirildi. Bunlar gerçekleşirken de aracın sürüş yüksekliği Model X SUV’dan daha yukarıya çekildi. Hele ki lastik dokunuşları da tasarımcının bitirici vuruşu oldu.

Arka cam ve direklerini ortaya çıkartan The Sketch Monkey, bagaj kısmından başlayarak arka çamurluktan ön kapılara kadar getirdiği akıcı çizgiyi neredeyse kusursuz yaptı. İşe renk katmak adına arka stoplara farklı şekiller verdi.

Musk’ın 50.000 dolardan az olup, Porsche 911 kadar performanslı olacak Tesla Pick-up’ı için Monkey’in aracı kendisinin de kafasında olan bir tasarım tipidir diye düşünüyoruz. Asıl, Tesla İcra Kurulu Başkanı’nın kamyonet şeklinde 6 koltuklu bir yapı var. Elektrik gücü sayesinde yüzlerce kiloyu rahatlıkla çekebilecek aracın menzil aralığı ise 645-800 km olacağı tahmin ediliyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle