Yatırım yapmaya başla!

910 Karatlık Elmas “The Lesotho Legend” 40 Milyon Dolara Satıldı

Güney Afrika’dan çıkartılan ve 910 karatlık ağırlığıyla tarihin en büyük beşinci elması ilan edilen değerli taş satıldı. İşte haberin detayları;
910 Karatlık Elmas “The Lesotho Legend”  40 Milyon Dolara Satıldı

Dünyanın en büyük beşinci elması ilan edilen ve The Lesotho Legend olarak isimlendirilen değerli taş, dün yapılan müzayedede dudak uçuklatan bir fiyata satıldı. Belçika, Antwerp’te yapılan açık artırma, adı açıklanmayan bir alıcının 40 milyon dolarlık teklifiyle sonuçlandı.

Zaten tarihin en büyük beşinci elması ilan edilen mücevhere biçilen değer de 40 milyon dolar civarındaydı. Sonuçta; Lesotho Efsanesi hem fiyatı hem de sahip olduğu niteliklerle adının hakkını fazlasıyla vermiş oldu.

Afrika ülkesi Lesotho’dan çıkartılan elmas, yalnızca Gem Diamonds yetkililerini değil tüm dünyayı heyecanlandırmıştı.

Gem Diamonds Yetkileri Satıştan MemnunZira taş 910 karatlık ağırlığıyla dünyanın en büyük beşinci elması ilan edilmiş, mücevher şirketinin yetkilileri de keşiften “bu tarihi bir olay” sözleriyle bahsetmişlerdi. D sınıfı berrak elmas hem niteliği hem de niceliğiyle hayranlık uyandırmış, bu haberle birlikte Gem Diamonds’ın hisseleri yükselişe geçmişti.

Dün satışla ilgili açıklama yapan şirket CEO’su Clifford Elphick de müzakere sonucundan gayet memnun olduklarını, elmasın layığıyla satıldığını belirtti.

Tarihin En Büyük Beşinci Elması 40 Milyon Dolara Satıldı!Ayrıca Elphick, elmasın Gem Diamonds’un % 70’ine sahip olduğu Letseng madeninin de yüksek standartlarını göstermiş olduğunu vurguladı. Son aylarda madenden pek çok elmas çıkardıklarını söyleyen Elphick, şirketin yılın başından bu yana 100 karattan daha büyük 6 elmas bulduğunu dile getirdi.

Yeri gelmişken, aylar önce gerçekleşen dünyanın en büyük elmasının satışının 33.7 milyon dolara gerçekleştiğini de hatırlatmak isterim.

Dünyanın En Büyük Elması 3317 Milyon Dolara SatılmıştıHatta bu rakam bazılarına az gelmiş, Christie’s Müzayede Evi tarafından yapılan açık artırmadaki fiyatın elmasın karşılığını vermediği söylenmişti.

Hatta 77 Diamonds isimli mücevher şirketinin sahibi Tobias Kormind, yaptığı açıklamada bu elmasın 50 milyon doların üzerinde satılması gerektiğini belirtmişti. Neticede; Gem Diamonds’ın hem satıştan hem de madende bulunan elmaslardan yana gayet şanslı olduğunu söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum