Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tezos Ağı Düşük İşlem Ücretleri ile Ethereum’un Pazar Payı için Tehdit Olabilir

Tezos ağının ilerleyen dönemde Ethereum’a rakip olacağı tahmin ediliyor.
Tezos Ağı Düşük İşlem Ücretleri ile Ethereum’un Pazar Payı için Tehdit Olabilir

Son dönemde popüler hale gelen DeFi platformlar, akıllı sözleşmeler ve NFT’lerin büyük bölümü Ethereum ağında kullanıma sunuluyor. Tüm bu platformlarda yapılan işlemler için Ethereum işlem ücretleri yer alıyor. Ancak son dönemde Binance Smart Chain ve Tezos ağları düşük işlem ücretleri ile öne çıkmaya başladı.

Rakip ağların ortaya çıkması daha hızlı işlemler, daha fazla ölçeklenebilirlik, daha düşük transfer ücretleri ve hemen hemen her şeyi daha iyi etkin bir şekilde yapacakları iddialarının ortaya çıkmasını sağlıyor.

WRAP Protokolü Ağlar Arasında Köprü Olacak

WRAP Protokolü Ağlar Arasında Köprü Olacak

Tüm bu gelişmelere rağmen Ethereum ağı piyasada en çok tercih edilen ekosistem olarak öne çıkıyor. Ancak ilerleyen dönemde ağın pazar payının azalabileceği belirtiliyor. Son olarak Bender Labs tarafından açıklanan WRAP Protokolü, Ethereum’un statüsünü etkileyecek ajanlardan biri olarak görülüyor.

Merkezi olmayan protokol, ERC-20 ve ERC-721 standartları dahil olmak üzere Ethereum tokenlerinin Tezos blok zincirine dönüştürülmesini ve aktarılmasını sağlayacak. Tezıs ağı ilerleyen dönemde birlikte çalışılabilir ve merkezi olmayan bir yapıya sahi olması ile beraber Ethereum ağının hakimiyetine meydan okuyabilir.

Yeni protokol, token sahiplerinin minimum değiştirme maliyetiyle iki ekosistem arasında serbestçe hareket etmesini sağlayacak ve kullanıcılara daha fazla seçenek sunacak.

Buna ek olarak Tezos’un kendi kendine yükseltilebilir doğası, ağda yapılacak gelecekteki ayarlamaların Ethereum’un uzun süren yükseltme sürecine göre uygulanmasının çok daha kolay olduğunu gösteriyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum