Yatırım yapmaya başla!

Texas Instruments’in 6 Haftalık CEO’su Kişisel Davranışı Gerekçesiyle İstifa Etti!

Dallas merkezli teknoloji şirketi Texas Instruments’in CEO’su Brian Crutcher davranış kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle istifa etti. İşte detaylar;
Texas Instruments’in 6 Haftalık CEO’su Kişisel Davranışı Gerekçesiyle İstifa Etti!

ABD’nin en büyük teknoloji şirketlerinden Texas Instruments’in CEO’su Brian Crutcher, firmanın kişisel davranışlarla ilgili kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle istifa etti. Texas Instruments’te CEO koltuğuna oturmadan önce 20 yıl boyunca firma bünyesinde çalışan Brian Crutcher’ın istifası, piyasada büyük yankı uyandırdı.

Diğer taraftan; Brian Crutcher’ın tam olarak ne yaptığının açıklanmaması da dikkat çekti. Duyuruda ayrıca Richard Templeton’un başkan ve CEO rollerini yeniden değerlendireceği bilgilerine yer verildi. Buna ek olarak; Templeton’un atamasının geçici olmadığı ve yönetim kurulunun yedek biri için arama yapmadığı bildirildi.

Texas Instruments, Brian Crutcher’ın başkan, CEO ve yönetim kurulu üyesi olarak istifa ettiğini açıkladı.

Texas Instruments’in CEO’su Brian Crutcher İstifa Duyuruda; yönetim kurulunun şirketin başkanı Rich Templeton’un başkan, CEO ve yönetim kurulu başkanı olarak yeniden görevlendirdiği belirtildi. İlaveten; Templeton’un atamasının geçici olmadığı ve yönetim kurulunun kendisinin yerini değiştirmeyeceği söylendi. Crutcher’ın ise şirketin davranış kurallarını ihlal etme gerekçesiyle istifa ettiği kaydedildi.

İhlallerin şirketin etik ve temel değerleriyle uyuşmayan davranışları kapsadığı, bunun strateji, operasyonlar ya da finansla raporlamayla ilgisinin bulunmadığı aktarıldı.

Texas Instruments’in CEO’su Brian Crutcher Şirketin Davranış Kurallarını İhlal Etti Mark Blinn açıklamada; “Şirketimizin temel değerleri ve davranış kuralları onlarca yıldır, nasıl faaliyet gösterdiğimizi ve nasıl davrandığımızı teşkil etmektedir. Davranış kurallarımızın ihlal edilmesine karşı toleransımız yoktur. Rich Templeton, geçtiğimiz 14 yıl boyunca şirketi bugün ulaştığı noktaya başarıyla getirmiştir. Onun bu şirkete öncülük etme konusundaki değerlerine ve kabiliyetlerine büyük güven duyuyoruz.” ifadesini kullandı.

Rich Templeton da şirketle gurur duyduğunu, TI’yı daha güçlü ve daha iyi yapmaya devam etmeyi çok istediğini dile getirdi.

Texas Instruments 14 Yıllık CEO'su Rich Templeton Geri DöndüYazılı açıklamada, şirketin ikinci çeyrek sonuçlarından da bahsedildi. Buna göre, Texas Instruments’in gelirinin geçen yılın aynı dönemine kıyasla % 9 oranında artarak 4.02 milyar dolara yükseldiği aktarıldı. Hisse başına düşen kazancın da 1.40 dolar olduğu söylendi.

Neticede; 22 yıldır TI bünyesinde hizmet veren Brian Crutcher’ın bu kadar kısa süre içinde istifa etmesi merak uyandırdı. Çünkü Crutcher CEO koltuğuna 1 Haziran 2018’de oturmuştu. İlaveten; şirketin 6 haftalık bir aradan sonra 14 yıllık eski CEO’su Rich Templeton’a geri dönmesi de dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum