Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tether Yöneticisi Asılsız Söylentilere Karşı Çıktı

Tether CTO’su Paolo Ardoino, hedge fonları tarafından algı operasyonları yapıldığını belirtti.
Tether Yöneticisi Asılsız Söylentilere Karşı Çıktı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Geçtiğimiz haftalarda Terra ekosistemindeki büyük çöküş sonrası, kripto para ve geleneksel finans piyasalarında, stablecoin’lere olan bakış açısı değişmeye başladı.

En büyük stablecoin olan Tether’in yöneticisi ise asılsız söylentiler olduğunu öne sürerek açıklamalarda bulundu.

Tether baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, stablecoin Tether’in (USDT), açığa satmak isteyen hedge fonları tarafından koordineli bir saldırıya maruz kaldığını söyledi.

‘Hedge Fonları FUD Yayıyor’

Ardoino, hedge fonlarının Mayıs ayında Terra’nın çöküşünden bu yana USDT üzerinden büyük krediler aldığına dair haberleri değerlendirdi. Hedge fonlarının tokenleri çok daha düşük bir fiyata geri satın almak amacıyla Tether likiditesine zarar vermek için yoğun baskı oluşturmaya çalıştığını iddia etti.

Ardoino, bazı hedge fonlarının stablecoin hakkında FUD (korku, belirsizlik ve şüphe) yayılmasına yardım ettiği yönünde suçlamalarda bulundu. Şirketin düzenleyicilerle işbirliği yaptığını ve şeffaflık çabalarını artırdığını belirtirken, ticari kağıt teşhirini aşamalı olarak sona erdirme taahhüdünü vurguladı.

GCM Yatırım Banner

Şeffaflık Vurgusu

Söylentileri yalanlayan Tether CTO’su, şirketin düzenleyicilerle işbirliği yaptığını ve şeffaflık çabalarını artırdığını söyledi.

Tether’in hiçbir zaman bir geri ödemede başarısız olmadığını savunan Ardoino, son 48 saat içinde toplam varlıkların yaklaşık yüzde 10’unu geri ödediklerini ve bunun bankacılık kurumları için bile neredeyse imkansız bir şey olduğunu ifade etti.

Açığa satış, bir yatırımcının varlıkları ödünç aldığı, açık piyasada sattığı ve daha sonra aradaki farkı almak için daha düşük bir fiyattan geri satın almayı amaçladığı bir yatırım stratejisidir. Bir yatırımcının bir hisse veya varlığın düşüşünden kar elde etmesini sağlıyor.

Stablecoin’ler üzerindeki tartışmalar, yaşanan olayların etkisiyle tırmanıyor. Geçtiğimiz haftalarda Terra ekosistemindeki stablecoin olan UST’in değerindeki düşüş nedeniyle, düzenleyicilerin bu alan üzerindeki baskıyı artırabileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.