Yatırım yapmaya başla!

Manipülasyon Söylentilerine Karışan Tether İlk 10’a Girmeye Hazırlanıyor

Bitcoin fiyatında görülen ani yükselişin tether kaynaklı olduğu söylentileri geçen haftanın en dikkat çeken konusuydu. İşte yeni haftada kripto para piyasasının durumu;
Manipülasyon Söylentilerine Karışan Tether İlk 10’a Girmeye Hazırlanıyor

Bitcoinin 20 bin dolara yaklaştığı sırada manipülatif etkilerin hakim olduğu yorumları, geçen haftanın gündemine bomba gibi düşmüştü. Yapılan araştırmaların sonuçları, tetherin bitcoin fiyatındaki yükselişi desteklemek için yaratıldığını ortaya çıkarmıştı. Dolayısıyla tether yaratıcısı Bitfinex de bu topa girmiş oldu. Yeni haftada ise tetherin piyasa değerinde artış dikkat çekti.

Tether 1 dolara eşit olmasına karşın piyasa büyüklüğünde artış gözleniyor ve 2,5 milyar dolar sınırını aşmış durumda.

Tether Piyasa Büyüklüğü Artıyor

İlk 10 sınırında yer alan tether, 2.621.974.974 dolarlık piyasa büyüklüğüne sahip. Ayrıca ilk 10’a baktığımız zaman, tüm birimlerin düşüş kaydettiğini görüyoruz. 1 dolara eşit olan tether ise son 24 saatte yüzde 0,23 oranında artı yönde hareket ederek 1,00569 dolardan işlem görmeye başladı.

Tether, “istikrarlı sanal para” düşüncesi ile piyasaya sürüldü ve diğer kripto paralarda görülen volatiliteden korunma mantığı bulunuyordu.

Tether İstikrarlı Sanal Para

2015 yılında piyasaya sürülen tetherin arkasındaki düşünce her ne kadar olumlu olsa da bir süre sonra güvenilirliğinden şüphe duyulmaya başlandı. Bitcoinin fiyatını ve birçok kripto para borsasını şiddetli bir şekilde etkileyebileceği söylendi. Yeni yapılan araştırmalar da bu endişelerin gerçek olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bitcoin yeni haftaya 6484,18 dolardan başladı ve son 24 saatte yüzde 1,28 ekside seyretti.

Bitcoin Haftaya Ekside Başladı

Bitcoin fiyatındaki düşüşler, bazı yatırımcılar için alım fırsatı olarak değerlendiriliyor. Bazıları ise bitcoine olan güvenlerini çoktan kaybettiler. FBI tarafından yapılan satış ile yaşanan düşüşlerin ardından manipülasyon söylentileri, birçok kripto para yatırımcısını bezdirmiş durumda.

Bitcoinin 6 bin dolara ineceğini tahmin eden kripto para uzmanları ise yeni bir yorum bekleyen yatırımcıya umut verdi.

Bitcoin 60 Bin Dolar Olabilir

Phillip Nunn, bitcoinin 6 bin dolara düşeceğini tahmin etmiş ve ardından da 60 bin doları göreceğini söylemişti. Nunn’un tahmininin ilk aşamasının gerçekleşmesi, ikinci aşama için umut verdi. Nunn ise beklentilerinin hala geçerli olduğunu dile getirdi. “Tahminimin arkasındayım,” diyen uzman, tahminlerinin piyasa volatilitesine dayandığını ve bu nedenle her şeyin çok net olduğunu söyledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum