Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla’dan İndirim Kararı! İki Modelin Fiyatı Düştü

Bu hafta içinde Türkiye pazarına giren Tesla, iki elektrikli araç modelinin fiyatlarını düşürdü. Detaylar haberde...
Tesla’dan İndirim Kararı! İki Modelin Fiyatı Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Yakın bir zamanda Türkiye pazarına giren dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi Tesla, ABD’de iki elektrikli araç modelinde indirime gitti. Şirketin internet sitesindeki fiyatlar güncellendi.

Tesla, Model S ve Model X’de azalan talebi artırmak için fiyatlarında 5 bin dolar indirim yaptı. Söz konusu karar şirket ile bu yıl üçünü kez indirime gitti.

Böylece Model S’in temel versiyon fiyatı 84 bin 990 dolara, Model X fiyatı ise 94 bin 990 dolara düştü. Ayrıca Model 3’ün fiyatında 1000 dolar, Model Y’nin fiyatında ise 2000 dolar indirim yapıldı. Söz konusu indirimler ile Model 3’ün fiyatı 41 bin 990 dolar, Model Y’nin fiyatı ise 49 bin 990 dolar oldu.

Tesla 2023 Model X Model S
Kaynak: Tesla

Tesla, Ocak ve Mart aylarında ABD ve Avrupa’da fiyatları düşürmüştü. Bu yılın başında Çin’de de fiyatlarda indirime gitmişti.

Tesla CEO’su Elon Musk, fiyatlardaki küçük değişikliklerin talep üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunu belirtmişti. Şirket ilk çeyrekte dünya çapında 422 bin 875 araç teslimatı gerçekleştirdi. Geçen yıl araç teslimatlarında yıllık artış hedefi yüzde 50’yken, yüzde 40’lık artış gerçekleşmişti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu