Yatırım yapmaya başla!

Tesla Yeni Üretim Hattında “Model 3 – Dual Engine Performance” Hazırlığı Yapıyor!

Tesla patronu Elon Musk araçları için tamamen yeni bir üretim hattı kurduğunu bildirdi. Ayrıca üretimi sıkıntılı olan Model 3'e de bir sürpriz hazırlanmış!
Tesla Yeni Üretim Hattında “Model 3 – Dual Engine Performance” Hazırlığı Yapıyor!

Tesla’nın Model S ve X’ten sonra daha makul fiyatlarla çıkarmayı planladığı Model 3, resmen markanın başına bela olmuştu. Geçtiğimiz yıl yaz aylarından itibaren küçük modelinin üretim kapasitesini aylık beş bin olarak hesaplanıp, gerçekte ise 3 aylık zaman diliminde beş yüz küsür adet satılmıştı. Bu durumdan dolayı da Musk, 3 Serisi’nin üretim bantlarını durdurmak zorunda kalmıştı.

Şirketinden kovulma ile karşı karşıya kalan dahi adam Elon Musk, işleri toparlamış olacak ki özellikle Model 3 ve diğer seriler için farklı bir üretim hattı kurmuş. Yeni imalat mekanının üretimlerin artmasında büyük rol alacak.

Musk Üretim Hattının En Az Kaynakla Kurulduğunu Söyledi!

Güzel işlere her zaman imza atmayı bilen Musk, genel olarak araçları için çift motorlu yeni üretim hattını kurdu. Buradan çıkış yapacak ilk otomobil de Model 3 olacak. Geçtiğimiz aylarda, yüzeysel olarak motorlar konusunda gelişmeler olacağı söylenmişti.

Şirket, Model 3’ler de dahil olmak üzere serilerin Dual Engine Performance ünitelerini benimseyeceğini bildirilmişti.

Model 3 Çift Motor Performans Fiyatı Üretilmeyen 3’ün 2 Katı Olacak

Model 3 Dual Motor Performance Fiyatı Üretilmeyen 3'ün 2 Katı OlacakÇift motor teknolojisinin devreye alınmasıyla menzil, ona göre de maliyetler artmış. Üretimi olduğu sırada Model 3, yaklaşık 35 bin dolara satın alınabiliyordu. Çift elektrikli motorun araca yerleştirilmesiyle fiyatı 78 bin dolara çıkarılmış.

Bu konuda hakkında şirket sahibi; yeni üretim hattından ilk olarak çıkış yapacak Model 3’ün fiyat aralığının BMW M3 ile aynı olduğunu ancak Alman marka modelinden %15 daha hızlı olduğunu söyledi. Model 3 Dual Engine Performance 3.5 sn‘de hızlanıyor! Ayrıca 499 km menzile sahip.

Standart Model 3’e Sonradan Motor Tercihi Yapılabiliyor

Standart Model 3'e Sonradan Motor Tercihi YapılabiliyorTesla müşterileri cep yakmayan tarafa yöneldikleri zaman ise standart Model 3’lere 5.000 dolar karşılığında ikinci üniteyi ekletebiliyorlar. Ne kadar fark edecek diye baktığımızda; tek motorlu Model 3’lerle arasında 0.6 sn kalkış farkı olacak.

Musk’ın artı ikinci bir motorla ve yeni üretim platformuyla üzerindeki kara bulutları atmak istiyor. Kısa bir zaman diliminde Dual Engine Performance versiyonun üretiminin yapılacağı söylendi. Aynı zamanda bu olumlu gelişmelerin diğer modellere de yansıyacağı sözlere eklendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum