Yatırım yapmaya başla!

Tesla Araçlarında Çıkacak Mekanik Sorunlar için Geliştirilen Süper Yöntem!

Tesla'nın bitmeyen araç özelliklerine bir yenisi daha eklendi. Öyle ki altınızda bulunan elektrikli aracınız sizin yerinize bir şeyleri kontrol edecek...
Tesla Araçlarında Çıkacak Mekanik Sorunlar için Geliştirilen Süper Yöntem!

Otomobiller içerisinde dünyanın en teknolojik donanım ve özelliklerine sahip marka sıfatını elinden bırakmayan Tesla, yine hoşunuza gidecek bir yazılım ve tespit özelliği ile geliyor. Yeni nesil araçlardaki otonom sürüş ve elektrik alt yapısında birincilik sırasını koruyan Amerikalı marka, son özelliğinde mekanik parça bozukluklarını kendisi tespit edip, gerekli siparişi geçebilecek.

Araçlarının yönetim kısmını devasa dikdörtgen ekrana veren Tesla, uzaktan bağlantı özellikleriyle istenildiği takdirde acil müdahaleleri kendisi gerçekleştirebiliyor. İşin aslı, günümüz şartlarında iki işleyen sistemi birbirlerine bağlamak zor değil. EV araç öncüsünün burada yaptığı da uzaktan bağlantıların sonuna koyduğu işe yarar özellikler. Gelin haberin detaylarına beraber bakalım!

Son sürüm otonom yazılımın ardından gelen özellik, aracınızda gezdirdiğiniz bir yardımcı tamirci gibi.

Dünya araçları bu boyuta ne zaman geldi? Emin olun ileri de daha da şaşıracağız. Tesla, yaklaşık 2 hafta önce Model 3’ünde son sürüm özerk sürüş yazılımını bizlere göstermişti. Elon Musk’ın “seviye 5’e izin verin araçlarım ABD’nin bir ucundan diğer ucuna sürücüsüz gitsin ” sözünün gerçeklik payının olduğunu daha iyi anlamıştık.

Yeni öğrendiğimiz bu özellik aslında bir Model 3 kullanıcısının ekranına yansıyan uyarı yazısıyla anlaşıldı.

Uyarı tam olarak, “Model 3’teki Güç Dönüştürme Sisteminde beklenmeyen bir durum tespit edildi. Yedek parça tercih ettiğiniz Tesla Servis Merkezine önceden gönderildi. Lütfen şimdi bir servis ziyareti randevusu almak için Tesla Mobile App’ınızı veya Tesla hesabınızı kullanın.” şeklinde.

Servis hizmetlerinin daha rahat olmasıyla beraber, hasarlı parçalarınız siz gitmeden hazırlanacak.

Sorun tespit sistemi, bir sonraki servis gününe kadar, o süre zarfında neyin değişip değişmeyeceği konusunda sistemde sekme tutabilecek. Hatırlarsanız Musk, araç bakım aralıklarını uzatmış ve elektrikli modellerinin kısa servis aralıklarına ihtiyaç duymadığını söylemişti.

CEO Elon Muks, 2018 yılında 2019 araç programlarından bahsetmişti. Menzil ve otonom sürüşü haricinde bu yeni özellik de planlar arasındaydı. Musk, “Bu çeyrekte önceliklerimizden birinin hizmet operasyonlarını iyileştirmek olduğunu belirtmek isterim. Gerçekten, benim açımdan, bu çeyrekte önceliklerimin ne olduğunu düşündüğümde, Kuzey Amerika’daki hizmeti geliştirmek.” dedi.

Servis hizmeti kesinlikle mecburi değil. Araç, mekanik yapıdaki olumsuzluğu araç tespit edip, siparişini servislere geçse bile bunu iptal etme hakkınız olacak. Sensör veya hasarı tespit edecek mekanizmanın da hassaslık durumuna bakılması gerekir. Sebebi de şu; anlık bir aksaklık veren parça tamamen bozulmuş olduğu anlamına gelmiyor.

Araç içerisindeki hesaplamaları yapan sistem, mesela aksaklığın kesilmesi durumunda listesinden o parçayı silebilecek mi? İhtiyaç duyulmayan bir parçaya kim para vermek ister ki! Yine de düşünce ve işlerin otomatik düzene getirilmesi mükemmel. Bakalım Tesla, yıl sonuna kadar bizlere başka neler gösterecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum