Yatırım yapmaya başla!

Tesla Yeni Güncelleme ile Model 3’ün Çalınmasına İmkan Vermeyecek!

Tesla, Model 3 ile başlayan Pin To Drive'a ek olarak tüm modellerine Sentry Mode yazılımını yüklüyor.
Tesla Yeni Güncelleme ile Model 3’ün Çalınmasına İmkan Vermeyecek!

Tamamı elektrikli ve en gelişmiş otonom sürüş pozisyonlarının en bilindik ismi Tesla, yine getirdiği yeni güncellemelerle dikkatimizi çekiyor. ABD’li markanın Model S ile başlayan (en başında Lotus üzerine kurulu Roadster) otomobil üretim konusunda güvenlik birinci önceliği. Model X ve en ucuz aracı Model 3, tamamen bilgisayar kontrollü bir yönetim biçimine sahip. O yüzden uzaktan erişimler anında olabiliyor.

Tesla’dan gelen yeni haberde ise yine güvenlik var. Hatırlarsanız geçtiğimiz senelerde marka araç çalınmalarına önlem olarak polisle işbirliği yapmıştı. Araç sahibi otomobilinin çalındığı anda polis merkezine telefon edecek ve hırsız, alınan yetkiyle araç içerisine kilitlenip, otomatik olarak en yakın merkeze getirilecekti. Şimdiki önlem ise arabanın götürülememesi üzerine!

Son güncelleme ile hırsılığa karşı kesin önlemler alınmış.

Giriş seviye modeli için getirilen uzaktan güncelleme, aracın merkezinde duran dokunmatik ekrandan yönetilebilecek. Menüye giriş yaparak yeni yazılımı aktif edebilecekler. Tesla, Model 3 ile başatacağı “Pin To Drive”, aracın şifre ile çalıştırılması demek.

Üzerinizde bulundurulması zorunlu olan giriş anahtarı ile birlikte Model 3’e bindiğiniz zaman çalıştırmak için belirlediğini şifreyi girmek zorundasınız. Aksi takdirde aracın kapı ve bagajı açılmak istendiğinde alarm devreye girecek.

Tesla’nın ikinci güvenlik paketi güncellemesi de araç çevresi izleme üzerine.

“Sentry Mode” adının verildiği Model Serisi güvenlik çemberinde, park halinde aracınız her saniye izlenecek ve kaydedilecek. Sistem şu şekilde çalışıyor; hırsızlar Tesla aracınızın etrafında dolaşmaya başladığı andan itibaren, çevre kameraları kayıt işlemine başlayacak. Eğer ki araç potansiyel bir tehdit olarak da görürse de alarmı devreye sokacak. Çıkacak siren sesleri hırsızı aracı çalmadan caydıracağı söylendi. Çalsa bile en azından eşkali araç ve polislere ulaşmış olacak.

Tesla, ABD’de araçlarına yönelik artan hırsızlık olaylarına kesin çözüm bulmak istiyor. Özellikle Kaliforniya’da artan araç çalınmalarına Pin To Drive ve Sentry Mode‘un faydalı olacağı düşünülüyor. Zaten bunlarda yararlı olmazsa bir otomobili güvende tutmanın imkanı yok. O zaman tek çare otomobilinizi evinize çıkarmak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum