Yatırım yapmaya başla!

Tesla, “Yanıltıcı” Yakıt Tahmini Reklamını Geri Çekmeyi Kabul Etti!

Tesla, Almanya'da yaptığı Model 3 reklamından dolayı uyarı aldı!
Tesla, “Yanıltıcı” Yakıt Tahmini Reklamını Geri Çekmeyi Kabul Etti!

Amerikalı şirket Tesla, bir reklamda söylediği yakıt tasarrufu ile ilgili sözlerden vazgeçtiğini açıkladı. Marka, elektrik arabalarıyla ünlü ve çağımızın en temiz yakıtını modellerinde kullanıyor. Farklı sayılarda kullandığı motor ve pil yapısıyla uzun menzil mesafeleri sunabiliyor. CEO Elon Musk, ortalama 400-600 km arası olan menzil rakamlarını da birkaç sene içeresinde 1000 km‘ye çıkartacağını iddia etmişti.

Konumuz ise Tesla’nın Alman web sitesinde yaptığı bir reklamda, Model 3 alınması durumunda yakıttan binlerce dolar kar elde edilebileceğini söylemiş. Bu yakıt iddiası araştırmaya alınmış ve insanlara yanıltıcı bilgi verildiği tespit edilmiş. İşte detaylar…

Bloomberg‘in yer verdiği haberde haksız rekabet olduğu tespit edilmiş.

Tesla, Alman web sitesinde Model 3’ün dört tekerlekten çekişli versiyonun toplam fiyatının 63.000 dolar olduğunu belirttikten sonra “Beş Yıl Boyunca 5.600 Dolar Yakıttan Tasarruf Edeceksiniz” kısmının samimi olmadığı düşünülmüş.

Koruma yasalarının devreye girdiği reklamda “keyfi şeffaflık eksikliği ve gerçek ve net fiyatlandırma kuralları ihlali”ne karar verilmiş. Bu yüzden Amerikan marka 20 Mart’ta bu iddialı açıklamayı kaldırmayı kabul etti.

Model 3’ün Avrupa satışlarının yılın bu çeyreğinde yapılması bekleniyor. Tesla Almanya, Norveç ve çoğu Avrupa ülkesinde yeni modeliyle yüksek satış rakamlarına çıkacağını düşünüyor. 2019’un ikinci yarısı itibariyle de İngiltere’ye sağdan direksiyonlu versiyonların ihracatı gerçekleştirilecek.

Tesla daha önce farklı bir araç özelliğinden dolayı da eleştiri almıştı.

Musk, 2014 yılında ilk Model S’ler piyasaya çıkartılırken araçların sürücüsüz gidebileceğini söylemişti. Çoğu şirket bu teknoloji için uğraş verse de özerk sürüşle Tesla daha fazla ilişkilendirilir. Aslında markanın demek istediği burada, seviye 2 otomatik sürüşte belirlenen şekilde araç size yardımcı oluyor.

Araçların seviye 3 sürüşün standartlaştırılmasına çalışılırken, üst seviye sürüşlerin de Ar-Ge’leri yapılıyor. Ancak Tesla müşterileri otomobillerine bindikten sonra istedikleri bir noktaya müdahalesiz gidebileceklerini sanıyorlar. İşin şeffaf noktasında ise sistemin “yarı otonom” olması. Kataloglara eklenen bu özellik hakkında yapılan ankette insanların %71’nin araçlarının bağımsız şekilde gidebileceğine inanıyor. Bundan ötürü Tesla, sonra otom sürüş kurallı çerçevesinde, müşterilerine daha farklı bir dille özerk kullanım özelliğini anlatacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum