Yatırım yapmaya başla!

Tesla Türkiye’de Supercharger İstasyon Kurulumuna Başlıyor!

Tesla, Türkiye pazarında daha fazla söz sahibi olmak adına yaklaşık 10 ilimizde "Supercharger" istasyonları için anlaştı. İşte detaylar...
Tesla Türkiye’de Supercharger İstasyon Kurulumuna Başlıyor!

Elektrikli araçlar dünyasının kurucusu Tesla, bünyesinde kullanacağı faktörlerin alanını genişletmek adına düğmeye bastı. Dünyanın en büyük bataryasını çalıştırarak rakipsizliğini ilan etmesi, Amerikalı markanın hırslı yapısını daha çok ortaya çıkarmıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk geçenlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek uydularımızın Space X ile uzaya taşıma teklifinde bulunmuştu. Şimdi ki anlaşma ise bazı iller arasında markanın, hızlı şarj istasyonalarını kurması üzerine imzalar atıldı.

Supercharger istasyonlarının şimdilik 10 ile açılmasına karar verildiği bildirildi.

Tesla Türkiye Supercharger İstasyonu

Bu çalışmalar Gersan şirketi ile sağlanacak. Şirket, Tesla ile tek taraflı gizlilik sözleşmesini yaptığını bildirdi. Bu konu üzerine Gersan; “Şirketimiz ile Tesla Motors Netherlands B.V. (“Tesla”) arasında Tek Taraflı Gizlilik Sözleşmesi imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme gereği, Tesla ile Şirketimiz arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi değerlendirmek için imzalanmıştır. Tesla, bu amaçla sadece kendi teknolojisi, üretimi, planlamaları ve operasyonları ile ilgili gizli veya özel bilgileri açıklayabilir.” şeklinde aktarıldı.

2015 yılında resmi olarak bizim pazarımıza giren Tesla’nın şarj olayı büyük sorundu.

Tesla Türkiye Supercharger İstasyonu 10 İle Kurulacak

Markanın büyümesiyle yaygınlaşan ve ürün gamlarını hızlı genişletmesi, özellikle arkasında bataryaları şarj edebilme sorununu getirdi. Tesla Model S araçların menzil rakamları yeterli olsa da uzun seyahatlarda tercih sebebi olmuyordu. Çünkü İstanbul – Ankara arası mesafeyi full batarya ile çıksanız da hızınıza bağlı olarak ara şehirlerde tekrar şarj etmeniz gerekiyor.

Türkiye için atılan bu adım, yatırım açısından oldukça büyük olup, Tesla’da bu mantıkla bizim pazarımızda daha çok tercih edilmeyi sağlamaya çalışacak. Elektrikli arabaların artık hakimiyet kurduğu dünyamızda sanırım kimse bataryasını dolduramadığı bir araca binmek istemez!

Tabi şu anda Superchaerger istasyonları ile ilgili verilebilen bilgiler bu kadar. Detaylar daha ileri tarihlerde daha net bir şekilde belli olacaktır. Bizi takip ederek Türkiye – Tesla Supercharger İstasyonları hakkında bilgi alabilirsiniz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum