Yatırım yapmaya başla!

Tesla Tesisine Sabotaj Hazırlığı Yapan Kişi Yakalandı!

Elon Musk, Tesla tesislerine yapılması planlanan bir sabotaj duyumu almış ve her çalışanı e-posta yoluyla uyarmıştı. Gelen son haberde sabotajı yapacak kişinin yakalandığı bildirildi!
Tesla Tesisine Sabotaj Hazırlığı Yapan Kişi Yakalandı!

Tesla’nın son zamanlarda garip giden iş hayatına daha da garibi eklendi. Pazar gecesi şirket CEO’su Elon Musk, e-posta ile çalışanlarını bir konu üzerinde uyarmıştı. Attığı mailin içeriğinde; çalışanlardan birinin şirket içerisinde zarar verici bir eyleme hazırlandığı ve dikkatli olunması gerektiği söylenmiş.

Tesla’da ise hızlı şekilde tesisinin bu büyük sabotajdan nasıl kurtulabileceğinin planları yapılmış. Yapılan bazı sorgular neticesinde, şüpheli davranış sergileyen çalışanlar takibe alınmış. Bu takip kolay olamamış çünkü çalışan sahte bir isim veya kimlikle şirket içerisine sızdırılmış olabilirdi.

Sabotajı Planlayan Kişi Yakalanarak Sorguya Çekilmiş

Sabotajı Planlayan Kişi Yakalanarak Sorguya ÇekilmişMusk, çalışanlarına özellikle bulunduğumuz hafta içinde daha fazla dikkatli olmalarını söylemiş. Çünkü dün yayınladığımız Model 3 üretimi ve yüksek performans versiyonlarının imalat süreçlerinin başlayacak olması, sabotajın bunun yüzünden olabileceğini akla getiriyor.

Suçlu kişi tespit edilerek yakalanmış ve sorguya alınmış. Yapacağı eylemi detaylarıyla itiraf eden sahte çalışanın, kimin için bunu yaptığı da ayrı bir araştırma konusu olmuş. Neden böyle bir şeye kalkıştığı sorulduğunda ise; aylık maaş ve mesai ücretlerinde kesintiler yapıldığını ve gerekli zammın olmadığını söylemiş. Yine de kimlik araştırmasına devam edileceği söylendi.

Elon Musk Petrol Şirketlerinin İşi Olabileceğini Söyledi!

Elon Musk Petrol Şirketlerinin İşi Olabileceğini SöylediCNN‘nin haberine göre Elon Musk, “Emisyonlar konusunda hile yapmaya bu kadar yatkın olanlar belki de başka hile yollarını uygulama isteğindedirler, kim bilir?” dedi. Normal olarak Tesla’nın tamamı elektrikli otomobiller konusunda çığır açıcı çalışmalar yapması ve insaları özellikle dizel motorlu araçlardan uzaklaştırması, mutlaka birilerinin sinirlenmesine yol açacaktı.

Konu hakkında bizim yorumumuz ise; Elon Musk’ın bir süredir işleri istediği gitmiyordu ve kendi şirketinden çıkarılmayla bile karşı karşıya kalmıştı. İster istemez bu olayın bir kurgu olduğu ve sadece dikkat çekme amaçlı yapılmış olabileceğini akla getiriyor.. Ve neden şimdi? diye de ayrıca düşündürüyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum