Yatırım yapmaya başla!

Tesla’ya Darbe Bu Sefer Semi Kamyon’a Açılan Milyar Dolarlık Davadan Geldi!

Elon Musk'ın başı bu sefer patent davasıyla dertte. Nikola Motor'un açtığı davanın bakalım nedeni neymiş?
Tesla’ya Darbe Bu Sefer Semi Kamyon’a Açılan Milyar Dolarlık Davadan Geldi!

Tesla yine içinden çıkılmaz bir dava ile karşı karşıya. Bu sene dışında işlerine zirvede devam eden elektrikli araçların duayeni Amerikalı marka, bulunduğumuz sene itibariyle sürekli gerilemeye gitti. Model 3’lerle başlayan sorunlar zaten başına kötü belalar getirmişti. Geçtiğimiz yaz ayından itibaren aylık 3 Serisi üretimini 5 bin civarlarında beklemesine karşı, aylar geçmesine rağmen sadece 360 tane üretip satabilmişti.

Bu konuda zaten şirket inanılmaz zarar etmişti ve Model 3’lerin imalatını belli süreliğine durdurmuştu. Sonradan onları unutturmak için kalkışıyla korkutan Semi Kamyon ve 1.9 saniyede kalkış yapabilen Roadster’ını göstermişti. Semi’ye açılan dava bu sefer ezeli rakibinden geldi.

Nikola Motor Tesla’ya 2 Milyar Dolar Tazminat Davası Açtı!

Nikola Motor Tesla'ya 2 Milyar Dolar Tazminat Davası AçtıGeçtiğimiz seneye kadar açıkçası elektrikli kamyon üretimini en iyi yapacak şirketin Nikola Motor olacağını sanardık. Nikola Tesla‘nın isimlerini bölüşen şirketler arasında bu yüzden de tartışma çıkmıştı. Nikola, One EV kamyonu için start verdiği sıralarda, özelliklerini açıklamış ve bizim bir kez daha hayran olmamızı sağlamıştı. Çünkü aksettirdiği araç menzil rakamlarını bile Tesla şu anda yarı yarıya sunabiliyor.

Davanın açılma nedenine bakarsak; Nikola, Elon Musk’ın kendi elektrikli araç patentlerini çiğnediği ve onun üzerine Semi’yi yaptığını iddia ediyor. Yok sayılan patenler yüzünden Nikola Motors zor duruma düştüğünü ve ettiği zararın karşılanmasını istiyor. Bu davanın  nasıl sonuçlanacağında ziyade sürecin oldukça zorlu geçeceğe benziyor. Çünkü baktığımızda istenilen para 2 milyar dolar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum