Yatırım yapmaya başla!

Tesla Sonbaharda Pick-up Modelinin Şeklini Gösterebilir!

Elon Musk, marka içerisinde tek eksik kalan model tipi olan pick-up adına bazı açıklamalarda bulundu!
Tesla Sonbaharda Pick-up Modelinin Şeklini Gösterebilir!

Tesla’nın yapması gereken tek bir iş kaldı, o da bir kamyonet model çıkarmak. Sıkıntılı günleri satışlarla atlatmaya çalışan Amerikalı marka, arka planda halen daha maddi zorluk çekmekte. Teslimattan, yönetim sorunlarına kadar birçok sıkıntıyla uğraşan Musk, model genişletme koşusuna devam ediyor.

Tamamı elektrikli kamyonette Tesla’nın biraz geç kaldığını söylememiz mümkün. Süre zarfında Rivian gibi bir marka doğdu ve EV Truck kısmını fazlasıyla halletti. Bunun farkında olan CEO da R1T gibi modellerden daha iyisi için kendine süre verdi. İşte Elon Musk’un açıklamaları

Elon Musk, 2 yada 3 ay içerisinde kamyoneti göstereceğini söyledi.

Tesla’nın yıl sonundan önce genel bir toplantı yaparak pick-up modelin çıkışı için ortak bir karar alması bekleniyor. Sosyal medyadan bir ara çekilse de Twit atmaya devam eden Tesla patronu, “Yakınız, ancak sihir son ayrıntıda. Belki 2 ila 3 ay içerisinde.” demesiyle de aslında kamyonetin var olduğu ve son düzeltmelerin yapıldığını anlıyoruz.

Birkaç yıldır tasarımcılar da Tesla kamyonetin nasıl olacağını düşünmekten yoruldular. Markanın genel yüz yapısı belli ancak Model S ve Model X gibi araçların da artık bakışları biraz eskimeye başladı. Bizim düşüncemiz ise çıkacak pick-up modeli Tesla’nın yeni model hatlarını göstermesi.

En akla yatar elektrikli kamyonet çizimini sizlere göstermiş olsak da artık insanlar da yenilik arıyor. Keza Musk da tasarımsal anlamda kamyonetin ürün gamından çok farklı olacağını çıtlatmıştı.

Tesla kamyonetin işi Rivian’dan dolayı biraz zor.

Ani çıkış yapıp, bir anda tanınan ve hayret verici çalışmalar yapan firmalardan birisi de Rivian’dır. R1T ve R1S SUV ile görüntü açısından ve barındırdığı teknolojilerle uzun uzun anlatımlar yapmamızı sağlamıştı. Peki Tesla, aracını çıkarmadan önce rakip firma adına hangi geliştirmeleri ön planda tutması gerekiyor?

Birincisi R1T’nin stadyum ışık formlu aydınlatmaları mükemmel. Yapı olarak sıra dışılık hissiyatını tam verebiliyor. İkincisi, dünyanın en hacimli bataryalarını taşıyor. O yüzden Ford ve farklı şirketler pil geliştirmesi için ABD’li marka ile çalışacak. Hele ki doğa sporları ve taşımacılık için aldığı patentler de es geçilmemesi çalışmalar.

Konu Tesla ve Elon Musk gibi bir beynin başında olduğundan mutlaka üstünlük sağlayacağı zemini oluşturacaktır. Bu kadar beklemenin boşuna olmadığını düşünüyoruz.

Musk’un açıklamalarında pick-up modelin nasıl olacağına dair birkaç ayrıntıdan söz etti.

Yukarıdaki görsel de çok fazla belli olmayan bir teaser görüntüsü yayınlayan Musk, aracının fiyatlandırma ve içeriğindeki detaylardan bahsetti. Şekil bakımından farklı olduğunu söylemesi ardından aracın altı koltuklu olacağını ve bundan da az olmayacağını aktardı.

6 koltuklu bir kamyonet nasıl olur? Tek aklımıza gelen kasa bölümünün zeminine koltuk gömmek ve aracın açık olan kısmına istenildiği zaman kapatacağınız elektrikli bir tavan getirilmesi. Fikir güzel!

Modelin fiyatından bahseden CEO, 50.000 dolardan daha az maliyetli ve hep karşılaştırma yaptığı “Porsche 911 gibi” çekişi alacağından söz etti. Açıklamadaki en önemli kısım ise kamyonet modelinin 645 ile 800 km arasında bir menzile sahip olması.

Yakın zamanda bu elektrikli kamyonet kapışmaları bizim keyif alacağımız seviyeye gelecek. Rivian dışında dizide rol almak isteyen bir de GM şirketi var. Amerikalı grup da EV tabanlı bir kamyonet serisinin geliştirmesine başladığını bildirmişti. Tesla’nınb pick-up modeli için geliştirmeler şimdilik bu kadar. Musk’un planlarına göre 2-3 ay içerisinde üretime geçmese bile dışından nasıl olduğunu göreceğiz gibi duruyor!!!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum